Kreditní systém trenérů od roku 2021 - podrobnosti

nbp, 30.12. 2020 Aktuality

Od roku 2021 zavádí TMK ČBA ve spolupráci s Národním baseballovým programem nový kreditní systém pro trenéry. Celý systém nese nově název „TRENÉRSKÁ SKUPINA NBP“. Co všechno se bude měnit, co od tohoto spojení mohou baseballoví trenéři očekávat a jaké se chystají novinky se dozvíte níže v článku, který jsme pro lepší přehlednost koncipovali formou otázek a odpovědí.

Co si mám pod názvem Trenérská skupina NBP představit?
Komunitu trenérů, která se snaží o co nejproduktivnější přechod talentované mládeže ve věku 15-20 let do mužských kategorií.

Jak funguje Národní baseballový program (dále NBP?)
Komunikujeme pomocí emailů, na webu baseball.cz najdete celou podstránku NBP se všemi informacemi a odkazy, máme uzavřenou FB skupinu a všechna videa jsou pak k vidění na YouTube kanále Baseball Czech University

Kdo může být ve skupině NBP?
Členové TMK
Všichni reprezentační trenéři
Sportovní ředitelé z EXL týmů
Trenéři z akademií nebo sportovních tréninkových center
Trenéři s licencí (Trenér, Coach a Manager)

Jak se mohu přidat do skupiny NBP, když nejsem žádný trenér z výše uvedených kategorií?
Ve skupině jsou již zařazeni všichni sportovní ředitelé, reprezentační trenéři a trenéři akademií nebo sportovních tréninkových center.
Ostatní trenéři, kteří se chtějí ke skupině připojit, mohou zaslat svůj požadavek na mail: nbp@baseball.cz nebo se mohou přidat přes žádost do naší Facebookové skupiny, kde stačí do vyhledávání zadat „Národní baseballový program“

Kde mohu nově získat kredity potřebné pro obdržení či udržení trenérských licencí?
Kredity získáte na vyhlášených školení a akcích vyhlášených Českou baseballovou asociací (viz tabulka níže). Akce jsou ohodnoceny daným počtem kreditů. Pokud chce oddíl zorganizovat nějakou jinou akci, než je uvedena v tabulce, musí zaslat na mail tmk@baseball.cz  informace, kdo bude školitel, co je to za akci atd…. Podle toho do jaké kategorie bude akce spadat, bude následně danému oddílu odpovězeno od garantů kreditního systému (Richard Kania nebo Zdeněk Josefus), zda akce bude akceptována, a pokud bude akceptována, tak kolika kredity bude ohodnocena.

Jak mohu hlásit získané kredity?
Přehled veškerých absolvovaných školení, seminářů a klinik je trenér povinen zaslat přes emailovou adresu nbp@baseball.cz . Po zaslání informací přes mailovou adresu budou trenérovi do trenérského profilu zapsány dané kredity, dle tabulky níže (rozdělení kreditů).

Jak se mohu hlásit na akce a školení vypsaná NBP?
Dané školení bude vždy zasláno emailovou adresou pro přihlášené trenéry, zveřejněno na webu ČBA a posláno do Facebookové skupiny NBP.

Kdo je zodpovědný za zapsání kreditů do mé trenérské karty, a kdo je čeho garantem?
Za zápis kreditů do trenérské karty je zodpovědný Petr Baroch, který po obdržení mailu od trenéra, zapisuje kredity do online systému na webu baseball.cz. Zároveň je zodpovědný za rozesílání nabídek na školení a semináře. 
Garantem licencí Family a Trenér je Richard Kania. Licence Coach a Manager má jako garant na starosti Zdeněk Josefus. Licenci Master mohou jednotlivým trenérům navrhovat všichni držitelé licence Master.

DĚLENÍ TRENÉRŮ:
Trenéři se dělí do dvou skupin: TRENÉR a TRENÉR ŠKOLITEL

TRENÉR ŠKOLITEL - získává kredity za školení jiných trenérů (Trenér, Coach a Manager). Školí na seminářích a akcích, které slouží pro trenéry.

TRENÉR – sbírá kredity ze seminářů, školení a akcí, není sám školitelem

ROZDĚLENÍ KREDITŮ:

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací