Mezinárodní akce 2021 - změny

Petr Ditrich, 26.01. 2021 Aktuality

Se začátkem roku 2021 dochází k upřesňování termínů, pořadatelů a účastníků mezinárodních akcí. 

Na posledním zasedání 19.1. změnila CEB termín ME do 23 let na 24.-28. srpna. V situaci, kdy nebyl pořadatel tohoto turnaje, vybírala CEB z jediné nabídky italské Verony. Termínově nebyla možnost diskutovat vzhledem k tomu, že se v Itálii koná celá řada akcí v baseballu a softballu: ME mužů v baseballu, ME v softballu žen, ME juniorů v baseballu. Itálie si pořadatelstvím zajišťuje místo v turnaji a její účast místo Chorvatska je samozřejmým zkvalitněním turnaje. Čeští reprezentanti obhajují zlato z pražského ME v roce 2019. Ve skupině A budou mít za soupeře Francii, Velkou Británii a domácí výběr. Ve skupině B hrají Německo, Belgie, Nizozemsko a Ukrajina. První dva týmy postupují na MS U23 v roce 2022. Účast na letošním MS v Mexiku mají zajištěnu Německo a Česko.

Posun termínu Poháru Mistrů v Ostravě byl velký diplomatický oříšek. Itálie a Holandsko mají v turnaji celkem polovinu startovního pole a velká termínová omezení, včetně kvalifikace na OH a vlastní OH (při kvalifikaci Holandska). Naštěstí byly Arrows Ostrava flexibilní jako pořadatel, za což děkujeme. Řešení dobré pro všechny neexistovalo, výsledný termín 13.-17. červenec je dobrý z hlediska posunu v roce, přijatelný pro organizaci Extraligy. Problémem může být hudební festival Colours of Ostrava, týmy hlásí že to zvládnou, tak uvidíme. Na naše přání se posouvá do stejného data také turnaj C.E.B. s účastí Draků Brno. Týmy Extraligy se změnou termínů souhlasily.

Tyto dvě změny vyvolaly zásadní změnu naší termínové listiny, kterou najdete zde. Na formátu Extraligy se nic nemění. Zbývá doplnit termín ASG, kterou bychom rádi směřovali do Brna při konání ME kadetů nebo na sváteční úterý 6.7. Výzvu jsme zaslali týmům s areály a umístili na stránky.

Připomínáme termíny dalších Mistrovství Evropy:
Žáci
hrají v belgickém Mortselu ve dnech 6.-10.7.2021, první dva týmy postupují na MS 2021
Kadeti se utkají v Brně a v Trnavě ve dnech 21.-25.7., první dva týmy postupují na MS 2022
Juniory čeká turnaj v italské Maceratě ve dnech 5.-11.7., první dva postupují na MS 2021
Ženy budou obhajovat bronz ve francouzském Montpellier ve dnech 28.7.-31.7.
Muži budou bojovat o první evropskou medaili v Itálii ve dnech 12.-19.9.
BB5 je zatím bez termínu

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací