Brno a Trnava budou hostit letošní ME kadetů


Česká republika bude v roce 2021 pořádat dvě velké mezinárodní akce. Kromě 40. ročníku Pražského baseballového týdne to bude také evropský šampionát kadetů, tedy hráčů do 15 let a to ve dnech 21.-25. července.

Do Česka se ME této věkové kategorie vrací po 6 letech. Naposledy hostilo ME U15 Brno, které bude jedním z hostitelských měst rovněž v roce 2021. Tím druhým pak bude slovenská Trnava.
"Pořádat jendou ročně jednu z významných akcí CEB je naší strategií, chceme se udržovat v pořadatelské kondici, a navíc máme velké plány do budoucna," říká předseda ČBA Petr Ditrich a pokračuje: "V Brně je o baseball zájem, Draci a Hroši jsou TOP týmy Extraligy. Spolupořadatelství je nyní trendem a příležitostí uspokojit více zemí. Slovensko bude pořádat jednu základní skupinu, na finálovou část se pak všichni účastníci sjedou do Brna."

V roce 2015 zvítězilo v Brně Německo, které porazilo ve finále český výběr těsně 6:5. V reprezentačním dresu nastoupili např. nadhazovači Lukáš Hlouch, který už má za sebou starty i na ME dospělých (podcast s Lukášem zde) a Viktor Večerka, který má podepsánu profesionální smlouvu s týmem Kansas City Royals (podcast s Viktorem zde). Head coachem týmu byl Tomáš Svoboda.
Na posledním ME, v roce 2019, které se konalo v italském Nettunu, obsadil český tým 4. příčku, když v semifinále podlehl Německu a v utkání o bronz Nizozemsku.

V roce 2020 zahájil své působení u reprezentace této věkové kategorie Filip Procházka, který byl v minulých letech úspěšný v žákovské kategorii. Vzhledem k trvající situaci s C-19 byl však nucen zrušit téměř všechny plánované akce a tedy příprava zatím není vůbec ideální. "První výběry jsme stihli ještě za normálních podmínek na začátku října. Další akce jsme zrušili, a od listopadu přešli na online meetingy. Od ledna tomu bohužel není jinak. Situace není jednoduchá, ale bereme to, jak to je," popisuje situaci Procházka, který skončil na MS 2019 s reprezentací U12 na skvělém 8. místě.

Z letošního ME postupují první dva týmy na MS 2022. Česko startovalo na MS této věkové kategorie naposledy v roce 2014, kdy v Mexiku obsadilo 13. místo z 18 účastníků.  

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací