Plán Národního baseballového programu na rok 2021

nbp, 10.02. 2021 Aktuality

Jak jsme vás již informovali v článku "První rok NBP" (zde), začal tento nový program ČBA svou existenci ve 2.čtvrtletí loňského roku, tedy snad v nejhorší možný čas z pohledu pandemie. Přestože jsme se snažili tento čas využít co nejlépe, plánovaná setkání byla realizována převážně online. Proto si všichni letos hlavně přejeme setkávat se osobně na hřištích nebo v tělocvičnách. Plány máme velké.

Finanční podpora Sportovních ředitelů, Akademií a Tréninkových center
Extraligové kluby na základě vyplnění hráčů zařazených do reprezentací, akademií a regionálních turnajů LL, JL mohou získat finanční podporu pro své Sportovní ředitele.
Akademie (Praha, Brno a Ostrava) mohou získat finanční podporu na materiál, pronájmy, trenéry a na pořádané akce.
Tréninková centra, která jsou založena Extraligovými kluby, pod kterými pracují, mohou získat finanční příspěvek na koupi materiálu nebo na pronajaté prostory.
Veškerá finanční podpora je podmíněna spoluprací s Hlavním trenérem ČBA Petrem Barochem.   

Online semináře
Plánujeme pokračovat v online edukativním programu pro trenéry s licencí T, C, M a MS. V období leden – březen jsme realizovali a budeme realizovat celkem 6 seminářů, kterými bychom chtěli trenéry spojovat a ukázat jim náš společný cíl do dalších let. Videa ze seminářů je možné si zpětně prohlédnout na YT kanále baseballczech

Podpora hráčů na USA školách
I v roce 2021 chceme finančně pomoci hráčům, kteří se chystají na školy v USA. Každý hráč který letí na střední nebo vysokou školu do zahraničí, tak může zažádat o finanční příspěvek.

Summer Camp
Máme ambici zorganizovat první baseballový camp pod hlavičkou Národního Baseballového Programu (NBP), který by se měl konat v prvním srpnovém týdnu. Camp bude určen pro cca 50 hráčů ve věku 16-20(21) let. Nominace na něj bude na sportovních ředitelích, kteří z každého klubu mohou nominovat maximálně 3 hráče. O konečné nominaci rozhodne TMK, hlavní trenér ČBA a ředitel akademií.
Z těchto hráčů jich chceme následně vybrat šestnáctku, která poletí v listopadu 2021 na Euro Prospect Camp na Kanárské ostrovy a absolvuje tam cca 14 dní baseballových tréninků a zápasů - viz níže.   

Euro Prospect Camp
Do destinace Kanárských ostrovů by se mělo sjet více jak 60 hráčů z evropských zemí. V plánu je společný trénink a kvalitní zápasy i před zraky MLB scoutů. V plánu máme, že vybraný hráč si uhradí pouze letenku a pojištění. Ubytování, strava a vše ostatní by mělo být hrazeno z rozpočtu NBP ČBA. 

Czech Talent, Program PRO, Prospect Camp
Nadále chceme také pokračovat v tradičních akcích pro mládež. Czech Talent a Program PRO jsou programy zaměřené pro nadhazovače a catchery. Prospect Camp je akce, kterou jsme plánovali rozjet již nyní v únoru, a měla být určena pro poziční hráče a zaměřena především na pálení. Situace tomu zatím bohužel nepřeje.

Spolupráce s rozvojovým programem KMR ČBA
Nadále se také bude prolínat rozvojový program ČBA s NBP. Jak v oblasti sportovních ředitelů „ rozvojových“ klubů, školení a spolupráce nejen během Czech talentu. Letos nově také zintenzivníme práci s mladšími nadhazovači v rámci spolupráce s rozvojovým programem a projektem „Svět baseballistů“. Věříme, že to vše značnou měrou přispěje k rozvoji českých nadhazovačů v menších klubech, což zkvalitní mládežnické soutěže a následně přivede více zkušených nadhazovačů do mužských kategorií.
Více v článku o spolupráci se Světem baseballistů zde, přehled klubů přihlášených do programu a jeho další podrobnosti pak zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací