Reprezentanti odletěli na Spring Training na Tenerife


Mužská baseballová reprezentace odletěla v pátek na Spring Training na Tenerife. Český tým absolvuje kromě tréninků také přípravná přátelská utkání s místním týmem Tenerife Marlins.

Vzhledem k situaci nemohou čeští reprezentanti absolvovat tradiční jarní přípravu v USA, ale po dobré zkušenosti s podzimním turnajem Tenerife Baseball Week, padla volba na Tenerife a město Puerto de la Cruz. „Jsme rádi, že se můžeme opět vrátit do této destinace. Navázali jsme dobrou spolupráci se španělskou federací, signálem je i účast Španělska na PBT a Evropská baseballová konfederace připravuje na Tenerife projekt Zimní ligy. Máme velké plány,“ říká předseda ČBA Petr Ditrich.

Reprezentanty čekají dvoufázové tréninky zaměřené na týmovou komunikaci a základy baseballových činností, a také tři přátelská utkání s místním celkem, který hraje nejvyšší španělskou baseballovou soutěž a bude tradičně posilněn o hráče z Karibiku.

Mike Griffin nemohl být kvůli onemocnění C-19 na podzimním soustředění, ale nyní je už i s celým realizačním týmem připraven s hráči hodně pracovat.„Jsme nadšeni, že národní tým zahájí sezónu na Tenerife. Díky C-19 nám budou někteří hráči chybět, ale tréninky a zápasy jsou pro nás skvělou příležitostí, jak se dát znovu dohromady, nastavit náš systém soustředění a přimět každého pracovat určeným směrem,“ plánuje head coach týmu a pokračuje: “Chceme informovat každého hráče o tom, co ho dělá cenným pro tým a vyhodnotit, v jakých oblastech se musíme zlepšit. Máme skvělé hráče, kteří jsou odhodláni vyhrávat, je to vzrušující doba pro český baseball.“ 

Mezi nominovanými hráči nechybí zkušení reprezentanti v čele s kapitánem Jakubem Malíkem z ostravských Arrows, který načíná svou 16. reprezentační sezónu. Příležitost ale opět dostávají také někteří nováčci jako např. Viktor Večerka z Draků Brno. „Po zimní přípravě, která byla značně ovlivněna pandemií se těším, že konečně budeme mít příležitost trénovat ve větší skupině, a hlavně v teple. Doufám, že všichni z této příležitosti vytěžíme co nejvíce,“ říká levoruký mladý nadhazovač, který má podepsánu smlouvu s týmem MLB Kansas City Royals.

Nominovaní hráči: 

PITCHERS        
BOKAJ     BORIS R/R RHP OSTRAVA ARROWS
CAPKA        FILIP L/R RHP DRACI BRNO
DUFFEK TOMAS R/L LHP EAGLES PRAHA
ERCOLI       LUKAS R/L LHP KOTLARKA PRAGUE
HLOUCH   LUKAS R/R RHP TREBIC NUCLEARS
HRBEK TOMAS L/L LHP DRACI BRNO
NEBENFÜHR JAN R/R RHP DRACI BRNO
NOVAK      JAN R/L LHP SOKOL HLUBOKÁ
SATORIA  ONDREJ R/R RHP OSTRAVA ARROWS
VAVRUSA    JIRI R/R RHP KOTLARKA PRAGUE
VECERKA VIKTOR L/R LHP DRACI BRNO
CATCHERS        
CECH PETR L/R C ARROWS OSTRAVA
DRAPELA SIMON R/R C DRACI BRNO
INFIELDERS        
CERVINKA     MARTIN R/R IF DRACI BRNO
CHROUST PŘEMEK L/R IF DRACI BRNO
HAJTMAR    JAKUB R/R 2B/SS DRACI BRNO
KUBICA   JAKUB L/R IF OSTRAVA ARROWS
ZYMA PETR R/R IF EAGLES PRAHA
OUTFIELDERS        
HAJTMAR ADAM L/R OF/UTL DRACI BRNO
HEJMA MATĚJ R/R OF EAGLES PRAHA
MALÍK JAKUB R/R OF ARROWS OSTRAVA
MOSTEK FILIP L/R OF  DRACI BRNO
MUZIK  MARTIN R/R OF/C SOKOL HLUBOKÁ
Coaching Staff
Griffin Mike     Manager
Baroch Petr     3rd Base Coach
Capka Hynek     1st Base Coach
Lee Corey     Pitching Coach
Hussey John     Pitching Coach
Truesdale Joe     Athletic Trainer
Chadim Pavel     Asistent
Cuhel Lubomír     Equipment Manager

Všichni hráči i trenéři prošli úspěšně povinnými testy a testovat se budou i přímo v dějišti soustředění. Vrcholem této sezóny bude zářijové ME v Itálii. Poprvé v historii se šampionát hraje se 16 týmy, a své soupeře ve skupině se reprezentanti dozví přímo na Tenerife ve středu 3.3., kdy proběhne losování celého turnaje.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací