Soupeři kadetů na ME


Letošní ME kadetů, které se bude konat ve dnech 21.-25.7. v Brně a v Trnavě zná rozlosování skupin.

Ta s českou reprezentací se bude hrát na Městském baseballovém stadionu a na Hroších, v Trnavě se mohou těšit na mladé hráče evropských baseballových velmocí – Itálie a Nizozemska.

Češi se ve skupině A utkají s Francií, Německem a Ruskem, tedy prvním, pátým a sedmým týmem z posledního ME v roce 2019, kde skončili na 4. místě. Německo získalo z posledních tří ME tři zlaté medaile, Francie byla zatím nejlépe čtvrtá, Rusko se zatím do semifinále nepodívalo. „Již ve skupině máme kvalitní soupeře, od prvního dne nás v podstatě čeká play-off,“ říká trenér týmu Filip Procházka a pokračuje: „Každý zápas ve skupině tak bude důležitý pro postup do semifinále, které je naším prvním cílem.“ 

Příprava sezónu je vzhledem k situaci stále velmi obtížná. Hráči trénují individuálně, přípravu konzultují s klubovými a kondičními trenéry. Ve výběru je stále 50 hráčů. Prvním přípravným turnajem by měl být v Praze koncem dubna SUMA OPEN. Plánována je také herní příprava v Itálii, na začátku července pak soustředění v Praze a těsně před turnajem opět přípravné zápasy. Další dny napoví, zda bude nutné v tomto plánu udělat změny.

V roce 2019 Češi porazili ve skupině Rakousko a Slovensko a podlehli Nizozemsku. V semifinále pak prohráli s Německem, v souboji o bronz opět s Nizozemskem. 

„Při cestě na vrchol musíte překonat mnoho překážek a bojovat. Uspět v semifinále a potom předvést ten nejlepší baseball ve finálovém zápase a zvednou trofej na domácí půdě v Brně. To si přejeme a v to věříme,“ uzavírá Filip Procházka.

Skupina A (Brno): Česko, Francie, Německo, Rusko
Skupina B (Trnava): Itálie, Nizozemsko, Rakousko, Slovensko

Výsledky posledního ME 2019 v Itálii zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací