Martin Červenka podepsal smlouvu s New York Mets


Skvělá zpráva přišla od Martina Červenky, českého reprezentačního kečra, který už 12 let bojuje o svou šanci zahrát si MLB. Martin podepsal Minor League kontrakt s organizaci New York Mets. 

K jejímu podpisu s novým klubem došlo v průběhu Spring Trainingu a 14 dní před startem MLB. "V Americe máme Report day 29.3. takže předpokládám, že budu odlétat během několika následujících dní."

Po Cleveland Indians a Baltimore Orioles budou Mets třetí organizací MLB, ve které bude Červenka působit. Měl jsi víc nabídek? Proč METS? "Byl jsem v kontaktu s více organizacemi, ale většinou se narazilo na problém s cestováním z Evropy do USA. Mets o mě měli největší zájem. Přes všechny problémy týkající se cestování kvůli pandemii koronaviru, mě společně s pomocí Major League Baseball umožnili do Ameriky vycestovat."

Jak probíhala vzhledem k pandemické situaci příprava v ČR? "Jediná možnost byla připravovat se individuálně. Doma jsem si postavil menší posilovnu, abych se udržoval v kondici. Co se týče baseballových dovedností, tak jsem chodil sám pálit a házet si s bratrem." 

Jaká je šance dostat se do A-týmu, když máš Minor League smlouvu? "Těžko říct, bude to specifická sezóna i vzhledem k opatřením, které jako hráči budeme muset dodržovat. Uvidíme jak se bude vyvíjet. Šance dostat se nahoru je vždycky. Kdyby nebyla, už bych tam nehrál. Vše se bude odvíjet od toho jak budu hrát."

Je reálné abys hrál v reprezentaci na ME v Itálii? "Záleží na termínech, zda budeme mít ještě sezónu v USA či nikoliv. Ale vždy jsem rád reprezentoval."

        

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací