Licence extraligových hřišť

stk čba, 09.04. 2021 Aktuality

STK ČBA provedla před začínající extraligovou sezónou kontrolu bezpečnosti a celkových parametrů nových, či nevyhovujících extraligových hřišť.

Všechna extraligová hřiště podléhají pravidelným kontrolám ze strany STK ČBA. Poslední celková evidence proběhla v roce 2019 na všech extraligových a prvoligových hřištích. V loňské sezóně se uskutečnila kontrola u nových účastníků Extraligy, tedy v Jablonci a na Hluboké. STK ČBA se při kontrole zaměřila především na bezpečnostní prvky, jako jsou zejména ochranné paddingy, warning track, kontrola ostrých či nebezpečných součástí hřiště, a dále pak celková vybavenost na předzápasové rozcvičení (BP), sociální zázemí a zařízení, šatny apod.

Všem oddílům, respektive hřištím byla po odstranění mírných nedostatků udělena pro rok 2021 licence, přičemž pro hřiště Kotlářky Praha byla licence udělena podmínečně na jeden rok se závazkem odstranění závažných nedostatků před zahájením sezóny 2022.

Další kontroly proběhnou po sezóně 2021, v případě zjištění nedostatků v průběhu roku pak STK ČBA jedná a řeší tyto záležitosti individuálně.

Celý dokument „Bezpečnost hřišť EXL“ je k nahlédnutí ZDE.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací