Česká Extraliga bude k vidění v Severní Americe

čba, 29.04. 2021 Aktuality

Česká baseballová asociace a For the Fans, rozvíjející se multiplatformní společnost pro poskytování video obsahu těšící se podporou napříč řadou globálních sportovních a zábavních platforem, nabízecí 24/7 vysílaní v streamovací aplikaci, včetně videa na vyžádání (VOD), ohlašují začátek partnerství pro poskytnutí streamovacích práv české baseballové Extraligy za účelem poskytnutí streamů z českého baseballu na území Severoamerickém kontinentu. „Spolupráce ČBA a FTF umožňuje českému baseballu oslovit nové publikum fanoušků z kontinentu, jenž je kolébkou baseballu a zároveň podporuje dlouhodobou aktivitu FTF a jejich snahu poskytnout co nejvíce mezinárodního obsahu na jejich kanálech a platformách,“ říká Tomáš Kovala, který byl za ČBA v komunikaci s FTF a jejím zástupcem Adamem Milsteinem. 

V době, kdy celosvětová pandemie Covid-19 omezuje přítomnost fanoušků na sportovních stadionech jsou streaming a multikanálové platformy sektorem trhu, jenž zaznamenal strmý růst a do značné míry navždy ovlivnil vnímání sportu mezi veřejností. Uvidíme, jak zásadní bude mít vliv na to, jak bude společnost a diváci v budoucnu součástí sportovních událostí. Ze strany ČBA a FTF tak tato spolupráce dává naprostý smysl a oběma zúčastněným stranám poskytuje nové možnosti, jak rozšířit jejich zásah ve společnosti, na dříve, pro český baseball, neaktivním trhu Severní Ameriky. "Jsme velmi spokojení, že se podařilo uzavřít dohodu, která umožní vstup českého baseballu na kanály USA. Jsme první evropskou ligou, které se to podařilo. Situace nás extrémně motivuje k tomu vylepšit náš produkt během letošní sezóny a navýšit počty přenášených zápasů. Děkujeme FTF a Adamu Milsteinovi a vážíme si možnosti této spolupráce," říká Petr Ditrich.

Společnost FTF uzavřením partnerství získává možnost poskytnout publiku v Severní Americe nejméně 3 přenosy českého baseballu v průběhu týdne se spojenou podporou pro sociální sítě a možností převzetí kontentu z oficiálních profilů Baseball Czech na sociálních sítích pro následnou další redistribuci na Severoamerickém trhu. „Mr. Ditrich, thank you for the opportunity to partner, we are very excited.  You should know that Tomáš Kovala and Ondřej Chocholatý  have been wonderful to work with and have the leagues best interest in mind,“ vzkazuje Adam Milstein. 

Do projektu je zatím zapojeno těchto šest extraligových klubů: Draci Brno, Eagles Praha, Kotlářka Praha, Nuclears Třebíč, Sokol Hluboká a Tempo Praha

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací