Další rozvolnění? Parlament se sejde v Brně

Petr Ditrich, 28.04. 2021 Aktuality

Povolení Ministerstva zdravotnictví umožňuje trénink ve skupinách 12 až 20 osob s odstupy. Nově je povoleno na baseballovém hřišti vytvořit více oddělených sportovišť, při dodržení 15 m2 na sportující osobu. Není to přesně to, co potřebujeme k plnohodnotnému tréninku, ale pro začátek je to přelomové rozhodnutí. Je dobře, že jste s tréninkem začali. Upřesnění a výklady k těmto rozhodnutím nedorazila, a tak je třeba se řídit zdravým rozumem. 

Ohledně dalšího rozvolňování se nic nedá říct s určitostí. Sportovní prostředí komunikuje s kompetentními orgány. Určitě dojde k velké výměně argumentů a názorů na složitou situaci. Důležitý bude i vývoj epidemie. Bez záruky si myslím že dojde k zásadnímu uvolnění tréninku na začátku května a v optimistické variantě by soutěže by mohly začít v polovině května. Všechno jsou ale jenom odhady.

STK jedná o mládežnických soutěžích a ještě do schůzky s Regiony ČBA, která se bude konat ve středu 5. května , obdržíte stanovisko s řešením jarní části sezóny, ve hře bude úprava formátu mládežnických turnajů ČBP.

Začátek První ligy je naplánován na 15. května. Tento termín je hodně optimistický, spíše připadá v úvahu sobota 29. května. Situaci posoudí schůzka oddílů, která se koná v úterý 4. května.

Jednání parlamentu se sejde ve středu 26. května pozdě odpoledne v Brně. Volili jsme střed republiky, pro lepší dostupnost delegátů. Pozvánku jsme odeslali do oddílů. Další informace a materiály budou obsahovat i důležité hygienicko-epidemiologické pokyny pro účastníky. Počet delegátů bude tentokrát omezen.

Snad se brzo vrátíme do standardních kolejí!!!!

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací