Na ME mužů začínáme se Švédskem


Česká mužská reprezentace už zná rozpis zářijového ME v Itálii. To bude poprvé v historii hráno v novém formátu 4 skupin. Losování do nich proběhlo v březnu a Čechům byli do skupiny D vylosování tito soupeři – Nizozemsko, Švédsko a vítěz kvalifikace v Bratislavě.

Nizozemci obhajují evropský titul z ME v roce 2019, na kterém ho dokázali čeští hráči jako jediní porazit. Na uvedené ME vyhráli rovněž nad Švédskem, a nakonec skončili na 5.místě.

Šampionát se koná v regionu Piemonte ve dnech 12.-19.9.2021. Ze čtyř čtyřčlenných skupin postupují první dva celky do play-off. Týmy na 3. a 4. místě pak budou hrát o udržení v A skupině ME. Dvě poslední reprezentace pak sestoupí do skupiny B. Prvním soupeřem českých hráčů bude Švédsko, následuje utkání s Nizozemskem a na závěr s kvalifikantem, kterým by mohlo být třeba Slovensko. Český tým chce na ME uspět: „Jsme schopni vyhrát každý zápas a porazit kteréhokoli soupeře,“ řekl po losu kapitán týmu Jakub Malík. Ve skupině C, ze které mohou vzejít příp. soupeři pro čtvrtfinále hrají Izrael, Francie, Velká Británie a vítěz kvalifikace z Moskvy.

Celý rozpis turnaje zde

„Věřím, že italská federace připraví skvělé ME. V novém formátu bude každý zápas důležitý. Máme velké ambice, ale musíme začít doslova od prvního zápasu a ten bude hned první den ME ve vraženém čase v 10 hodin dopoledne se Švédskem. Hned ve skupině si také vyzkoušíme všechna tři hřiště v okolí Turína,“ říká necelé 4 měsíce před začátkem turnaje předseda ČBA Petr Ditrich.

Reprezentace absolvovala v rámci přípravy dvě soustředění na Kanárských ostrovech, další ostrou přípravou bude účast na Pražském baseballovém týdnu (23.-26.6.), na kterém ji čeká např. Španělsko a Rusko (web, fb, ig).

Související článek zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací