První liga byla odstartována


Rovněž naše druhá nejvyšší soutěž, První liga, zahájila díky zlepšení situaci s C-19 svůj letošní ročník. Zúčastní se ho 7 týmů: Hippos Brno (dříve Hroch), Klasik Frýdek-Místek, Pelikans Bučovice, SaBaT Praha, Skokani Olomouc, Technika Brno a Wolfs Domažlice.

Vzhledem ke zkrácené sezóně budou týmy bojovat o pouhá dvě postupová místa do Nadstavby o Extraligu. Ta bude letos tedy pouze šestičlenná a do nejvyšší soutěže poustoupí pouze dva nejlepší. Extraliga se tak bude od roku 2022 hrát v osmi týmech. Základní část První ligy se hraje 2x každý s každým a končí 3. července.

Největší ambice mají určitě loňští extraligisté, tedy SaBaT Praha a Technika Brno. Jejich nejlepší hráči se rozehrávají v klubech Extraligy a uvidíme, kteří po skončení základní části do svých mateřských oddílů zpět opravdu zamíří. Technika získala na hostování na ZČ např. Petra Čecha. (Podcast s hráči Techniky Menšíkem a Brabcem si můžete poslechnout zde)

Týmy mají zatím odehrán nestejný počet utkání, tři výhry slavil SaBaT, bez porážky je Klasik a Skokani. Tito soupeři se utkají hned v dalším kole. Souboj mezi Technikou a SaBaTem je na programu 26.6.2021.

Klasici, vloni bronzoví, si poradili jasně s Domažlicemi, když pokaždé vyhráli dvouciferným výsledkem. Za plot se trefili Kozel a Prokeš. Technika hrála s Hippos na zápasy 1-1, a i v těchto duelech padalo hodně bodů. A trochu překvapivě odehrála vyrovnanou sérii také s Pelikány z Bučovic. Těm podlehl jednou také SaBaT, tak uvidíme, zda budou zápasy právě s tímto soupeřem v konečném účtování rozhodovat.

Fotografie Klasik-Wolfs zde
Rozpis soutěže zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací