Nominace rozhodčích na mezinárodní turnaje 2021


V příštím týdnu začíná plně mezinárodní sezóna v podobě mistrovství Evropy a pohárových klubových turnajů. Čeští rozhodčí, komisaři a zapisovatelé na nich samozřejmě nebudou chybět.

Jako první se představí na ME U18, které startuje v pondělí 5.7. v italské Maceratě, Ondřej Beneš. Ondra si tak po žácích a ženách (2019) vyzkouší další věkovou kategorii – juniory. „Nominace na ME U18 mě velice překvapila a na turnaj se velmi těším. Minulý rok jsem měl rozhodovat na ME U12 v Belgii, které se bohužel kvůli pandemii nekonalo. O to větší mám radost z posunu až na ME U18 a také hlavně z toho, že turnaj proběhne,“ říká před odjezdem do Itálie Beneš.

Ostrava bude od 15.7. hostit turnaj Mistrů, tedy Champions Cup. Bude to poprvé co se nejlepší evropské klubové týmy utkají v České republice. Ani na tomto turnaji samozřejmě nebude chybět český rozhodčí. Bude jím Rozhodčí let z 2017 a 2018 Marek Vičar. Dalším známým rozhodčím pak bude slovenský zástupce Mojmír Jankovič, který pravidelně rozhoduje českou Extraligu a minulý týden působit na PBT. Vedoucím zapisovatelů pak bude Alois Sečkár.

Ve stejném termínu hrají Draci Brno na C.E.B. Cupu ve Francii. Loňského mistra doprovodí na turnaj jako rozhodčí Tomáš Špilauer, jako technický komisař bude působit Bohumil Bílek.“Věřím, že turnaj bude velmi těžký a napínavý. Pro mě osobně to bude velká zkušenost s dospělým baseballem. Dobrou přípravou pro mě bylo PBT, kde jsem pískali vše ve třech rozhodčích, a zápasy mezi Španělskem a Českem mi hodně pomohly,“ pochvaluje si rozhodcovský objev z roku 2017 Tomáš Špilauer.

Druhým turnajem, který bude hostit Česká republika, bude ME kadetů. V Brně se na MBS a Hroších odehraje skupina s českým týmem, druhou uvidí v Trnavě. Po odehrání skupin se celý turnaj (21.-25.7.) dohraje v Brně (rozpis zde). Druhý letní týden s baseballem zde stráví Tomáš Špilauer a Mojmír Jankovič. Pokračovat z Ostravy bude také Alois Sečkár jako šéf zapisovatelů, technickým komisařem bude bývalý rozhodčí Tomáš Adamec. „Velmi si vážím své nominace na ME U15. Po zkušenosti s domácím ME U12 v Třebíči, kde asociace a pořadatel odvedli skvělou práci, se moc těším na tento šampionát. Věřím, že vše bude opět perfektní. Bude to pro mě další skvělá zkušenost,“ těší se do Brna Tomáš Špilauer, jenž má na svém kontě už více než 400 odpískaných duelů v soutěžích ČBA.

Žáci by měli hrát 10.-14.8. v Belgii a bojovat o postup na MS, tedy být na prvním či druhém místě. Reprezentaci vedenou Matoušem Procházkou doplní mezi muži v modrém Rozhodcovský objev roku 2020 Filip Havlík. „Mám z nominace na ME U12 velkou radost. Zejména proto, že jde o moji CEB premiéru,“ říká mladý český rozhodčí, který sbírá zkušenosti v Extralize a rozhodoval i na letošním 40. ročníku PBT, a pokračuje: Navíc se jedná v podstatě o stejnou kategorii jako je Little League Intermediate kam bych měl letět příští rok na Světovou sérii. Takže budu mít pro tuhle kategorii zkušenosti i na mezinárodní úrovni.“ Šampionát v Belgii zatím není plně potvrzen, rozhodovat se má v příštích dnech. „Doufám, že turnaj proběhne,“ věří Havlík.

Evropské zlato z Prahy bude obhajovat reprezentace U23 v Itálii (24.-28.8.). Tým se letos zúčastní také MS světa, které si prvenstvím na domácím turnaji vybojovalo, a které bylo vloni odloženo. Do Verony se za rozhodčí chystá Vladimír Richter, jako technický komisař na něm bude působit Bohumil Bílek.

Muži chtějí v září rovněž v Itálii 12.-19.9. bojovat o první medaili pro seniorský baseball. Zápasy v regionu Piemonte budou za českou stranu rozhodovat Vladimír Richter a Jiří Kroupa, rozhodčí roku 2019. Nominaci obdržel rovněž Mojmír Jankovič, pro kterého to bude již čtvrtý turnaj v sezóně. Technickým delegátem bude Jaroslav Míka.

Léto bude nabité evropskými turnaji, českou reprezentační sezónu ukončí MS U23 v Mexiku. Všichni také věříme v postup juniorů na zářijové MS do USA a stejné ambice mají určitě také žáci.

Věříme, že kromě úspěchů našich reprezentantů se neztratí ani čeští rozhodčí, techničtí komisaři a zapisovatelé.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací