ZČ První ligy finišuje


Sedm účastníků druhé nejvyšší baseballové soutěže čeká poslední víkend základní části, který rozhodne o druhém postupujícím do Nadstavby o Extraligu.

Tím prvním je Technika Brno, která má zatím bilanci W-L 8-2 a ani případný nezdar v sérii s Klasikem Frýdek-Místek už ji o postup nemůže připravit. Zatím ji dokázali porazit Hippos a Pelikáni z Bučovic. Tým má kromě odchovanců, kteří se rozehrávali v Extralize také dva zahraniční hráče - nadhazovače Miguelangela Bastidase a Javona Rigsbyho.

rozpis víkendu zde

Na druhém postupujícím místě je prozatím SaBaT Praha, ale situaci už nemá ve svých rukou, protože poslední hrací víkend nehraje. Jeho bilanci W-L 8-4 totiž mohou v případě dvou vítězství nad nad Hippos Brno Pelikans Bučovice. Ti jsou nyní s bilancí W-L 6-4 na 3. příčce a mají se SaBaTem lepší bilance. Jejich vzájemné zápasy skončily výsledky 9:13 a 10:1, bučovičtí tak mají lepší skóre a v případě rovnosti W-L půjdou do Nadstavby o Extraligu oni.

V té zatím bojují 4 extraligové celky, jejichž série pokračují tento víkend. Zatím jsou na tom nejlépe Nuclears Třebíč se dvěma výhrami a žádnou porážkou, naopak bez vítězství je Olympia Blansko. První dva týmy z První ligy doplní soutěž na šestici, ze které postoupí pouze dva nejúspěšnější do Extraligy 2022. Ta se bude hrát pouze v osmi účastnících.

rozpis nadstavby zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací