Arrows a Draci bojují v evropských pohárech


Arrows Ostrava a Draci Brno za sebou mají tři utkání v evropských pohárech. Arrows bojují na domácím stadionu v Champions Cupu, Draci pak ve Francii v C.E.B. Cupu.

V Champions Cupu byly dohrány obě základní skupiny a nyní týmy hrají o konečné umístění. Turnaj provází deště, a tak některé zápasy musely být posunuty. To se bohužel odrazilo i v nasazení nadhazovačů, a tak výsledky čtvrtečního dne vypadají spíše jako házenkářské než baseballové.

Arrows získali ve skupině jedno vítězství, a to v posledním, vpravdě nočním utkání s Bonnem Capitals. Zápas, ve kterém už o nic nešlo, začal po 22 hod. a končil až jednu hodinu po půlnoci. Ostravští vyhráli nad jistým vítězem skupiny, za který startují hráči známí z Extraligy Terrell Joyce a Joe Wittig, jasně 18:7. Pro vítěze Extraligy z let 2018 a 2019 to byl ten den již druhý zápas. První odehráli hned ráno s italskou Parmou a prohráli 8:13. „Snažili jsme se pálit, ale v obraně jsme udělali na začátku několik chyb. Byli to těžcí pálkaři, jsou to všechno profesionální týmy,“ komentoval utkání mladý nadhazovač Filip Votava.

Do historie se ale určitě zapíše první duel ostravských proti L&D Amsterdam, ve kterém dokázali hráči českého zástupce odpálit 4 homeruny v řadě. Ani tento výkon, který např. v MLB padl pouze třikrát (2006 Dodger, 2007 Dodger, 2019 Reds), mu ale na výhru nestačil a Arrows nakonec prohráli v koncovce 6:8. Úspěšnými homerunáři ve 3.směně byli postupně Tyler Smith, Jakub Malík, Brett Holtz a Petr Čech. „Bylo to něco ojedinělého a speciálního a nakoplo nás to. Škoda, že jsme v té době nedali ještě pár bodů navíc,“ litoval po zápase jeden z aktérů tohoto historického zápisu Jakub Malík. Arrows ztratili utkání v dohrávce 8.směny, kdy obdrželi 3 body. „Škoda závěru, kdy jsme mohli ještě v obraně něco zahrát. Ale na hru se dalo dívat, byla velmi kvalitní“ hodnotil zápas Aleš Navrátil.

Do semifinále, které se hrají dnes odpoledne, postoupili Bologna proti Parmě a Bonn proti Curacau Neptunus. Arrows hrají od 19:30 hod. s německým Heidenheimem a pokud vyhrají, udrží pro český baseball pozici v Poháru mistrů. V případě porážky je čeká ještě jedna naděje, a to v zápase proti Rouen Huskies. Ti totiž podlehli Amsterdamu jasně 1:15.

Webové stránky turnaje zde, FB zde, streamy lze sledovat zde, fotogalerie zde

Více se zatím daří Drakům, kteří mají na svém kontě tři vítězství. Do Lieusaintu se nakonec sjelo pouze 6 týmů, a tak původní formát turnaje se dvěma skupinami byl předělán na jednu skupinu, ve které se týmy utkají každý s každým.

I tento turnaj doprovázelo v prvních dnech deštivé počasí, a tak i Draci museli v jednom dnu odehrát dva duely. První střetnutí, které odehráli celé bylo proti běloruskému Minsku. Konečná výhra 6:5 se nerodila lehce, úřadující extraligový mistr byl jeden out od překvapivé porážky. V dohrávce 9.směny, ale opět prokázali své schopnosti zahraniční posily a dvoubodový homerun Pabel Manzanera srovnal stav zápasu na 5:5. V následující nastavené směně se Draci ubránili a v dohrávce dokázali skórovat.

Jasnější záležitostí byl duel s Valencií, kterou Draci porazili 15:6. a Pabel Manzanero v něm pokračoval ve skvělých pálkařských výkonech, když odpálil dva homeruny. Konečný výsledek utkání se švýcarskými Therwill Flyers 16:10 vypadá jednoznačně, ale opět musela rozhodovat nastavená směna. V té získali brněnští hráči celkem 7 bodů, na něž už pálkaři Flyers nedokázali odpovědět.

Draci jsou tak zatím jako jediní bez porážky a před sebou mají ještě dvě utkání. V pátek od 17 hod. s Dornbirn Indians a v sobotu od 18 hod. s domácími Sénart Templiers.

Webové stránky turnaje zde, streamy lze sledovat zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací