Nominace na ME kadetů v Brně


Reprezentační tým kadetů se usilovně připravuje na letošní vrchol, ME na domácí půdě v Brně, které se hraje 21.-25.7.2021. Týden před samotným šampionátem měli hráči napilno. Tým měl možnost změřit síly v přátelských zápasech s Německem a Francií, účastníky stejné základní skupiny.

První tři dny absolvovalo soustředění 25 hráčů z 10 různých klubů a odehráli 4 zápasy. Do finálního dvacetičlenného výběru se nedostali Filip Kučera z Miners, Michal Cajz z Hluboké, Jan Ukropec, Ondřej Navrátil a Filip Fukar z Hrochů Brno. "Letošní ročník 2006 je velmi silný. Kluci statečně bojovali až do samotného závěru a v přípravě podávali dobré výkony. Rozhodování nebylo vůbec jednoduché a myslím, že tito hráči v budoucnu ještě ukáží své kvality. Ačkoliv to není teď příjemné, tak věřím, že se z toho hráči rychle oklepou. Vezmou to za ten správný konec, budou poctivě a tvrdě trénovat a v dalším tříletém cyklu kategorie U18 ukážou další progres," věří head coach kadetů Filip Procházka.

Konečná nominace:

Fejt Jan SaBaT Praha
Kozel Jan Klasik Frýdek-Místek
Landa Matyáš Tempo Praha
Lukeš Max Kotlářka Praha
Mück Adrián Klasik Frýdek-Místek
O'Rourke Benjamin Tempo Praha
Ventruba Vojtěch Draci Brno
Derganz Lukáš Eagles Praha
Moravec Jaroslav Draci Brno
Čevela Jakub Nuclears Třebíč
Fiala Patrik Hroši Brno
Křeček David Kotlářka Praha
Krejčí Jonáš Draci Brno
Kubíček Filip Eagles Praha
Novotný Matyáš Klasik Frýdek-Místek
Prejda Max Kotlářka Praha
El Ghannam Kristýna Hroši Brno
Jozek Pavel Nuclears Třebíč
Malý Michal Draci Brno
Soldán Mikuláš Hroši Brno
   
Procházka Filip head coach
Sládek Jakub asistent
Felkl Jan asistent
Rabinowitz Jake asistent
Janderka Petr asistent

Šest zápasů ze sedmi zvládla česká reprezentace na výbornou - čtyři výhry s Německem a dvě s Francií. Chybět bude Rusko, a tak Češi patří mezi favority skupiny. Varováním ale určitě byla pondělní porážka od Německa 5:8. "Víme, že Francouzi a Němci nesloží zbraně a budou s námi chtít bojovat do posledního autu. Musíme hrát s respektem. V posledním zápase jsme dostali lekci, ze které se musíme ponaučit. Musíme být po všech stránkách připravení, všechny zápasy začínají za stavu 0:0," ví Filip Procházka.

Česko vstupuje do hlavního turnaje ve čtvrtek 21.7. na MBS v Brně proti Francii. Hraje doma a může se konečně po dlouhé době chodit fandit na baseball. "Doufáme, že budeme předvádět kvalitní výkony a bavit fanoušky skvělou hrou," říká kapitán týmů Vojta Ventruba.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací