Příprava repre U12 a nominace na ME v Belgii


Reprezentace žáků do dvanácti let pokračovala v přípravě na blížící se Mistrovství Evropy, jež se odehraje v Belgii od 10. srpna. Po soustředění širšího národního celku v Třebíči na začátku července byl kádr zúžen na konečných osmnáct hráčů, kteří pojedou do Belgie bojovat o co nejlepší umístění.

Bílek Ondřej Tempo Praha
Bartoň David Draci Brno
Čapka Martin Draci Brno
Duda Filip Arrows Ostrava
Durlin Dominik Tempo Prahja
Fejt Jáchym SaBaT Praha
Fejt Petr  SaBaT Praha
Hladký Bruno Hroši Brno
Hladký Richard Hroši Brno
Jedelská Bára Miners Kladno
Kalenský Lukáš Eagles Praha
Kliner Jakub Nuclears Třebíč
Malý Vojtěch Hroši Brno
Němčanský Štěpán Hroši Brno
Nepožitek Alexandr Eagles Praha
Novák Václav Blesk Jablonec
Smejkal Matěj Eagles Praha
Tošovský Adam Eagles Praha
     
Procházka Matouš head coach
Ventruba Jakub asistent
Žlábek Jan  asistent
Zachoval Tomáš asistent
Kociňák Pavel  asistent
Landová Lenka fyzioterapeut

V rámci přípravy jsme absolvovali sérii čtyř zápasů proti německému národnímu týmu. První den jsme nastoupili s lehkou nervozitou do prvního zápasu, ve kterém se nám i přes to dařilo každou směnu obsazovat mety, dostávat soupeře pod tlak a pravidelně stahovat body. Navzdory velké síle německého lineupu, která často zaměstnávala naše vnější pole, dokážeme v důležitých chvílích tlak zastavit a soupeře udržet. Z tohoto pohledu nám utekla pouze čtvrtá směna, ve které jsme inkasovali hned šest bodů a nechali Německo otočit zápas. Studenou sprchu se podařilo obratem vrátit, zápas znovu otočit a dovést k vítěznému konci 11:8.

První vítězství nás nastartovalo a do druhého zápasu vstupujeme pálkařsky aktivně, kdy jsme si připsali čtyři body hned v první směně a další dva body ve směně následující. Němci s námi vždy dokázali v dohrávce krok srovnat krok i skóre. Teprve ve čtvrté směně soupeřům nevyšlo střídání nadhazovače a výrazněji odsakujeme ve vedení. Zápas následně kontrolujeme až do konce se skóre 15:7.

Nový den, nový zápas, a tak v neděli nastoupily oba týmy zčerstva s velkou motivací ranní utkání vyhrát. Velkým pozitivem byl opět konstantní tlak v útoku, díky kterému skórujeme v každé směně. Do půlky střetnutí držíme těsné vedení, ale pro vysoký počet met zdarma dáváme Němcům „big inning“ a necháváme je odskočit o čtyři body. Tým ukázal tvář okamžitým návratem a srovnáním skóre následujícím útokem. Trend nepřesných nadhozů bohužel pokračoval i po střídání nadhazovačů, a na druhý vysoký bodový příděl jsme již nedokázali adekvátně odpovědět. Německo si tak připsalo první výhru vysoko 17:7. Porážka byla, možná trochu potřebnou, fackou, a po důrazné promluvě jsme nastoupili po obědě s daleko větší bojovností do posledního zápasu. Za solidním nadhozem pracovala spolehlivá obrana, jež si pomohla dvěma „doubleplay“, a útok poctivou hrou posouval pálkaře za pálkařem, běžce za běžcem a metu za metou ke konečnému vítězství 9:2 a zvládnuté sérii v poměru 3:1.

Ukázali jsme, že i přes různá omezení spojená s „covidem“ a zkrácenou sezonou dokážeme hrát velmi kvalitní baseball a dokážeme porážet i silný tým, kterým německá reprezentace bezesporu je. Celkově převládá spokojenost s kvalitní přípravou, předvedenou hrou i výsledky. Ačkoliv se jednalo o přátelské zápasy, tak oba týmy hrály naplno a utkání měla náboj. Náš tým ukázal velmi silnou vůli, když se ve dvou zápasech dokázal vrátit a otočit skóre za nepříznivého stavu po polovině zápasu. Na druhou stranu se stále jednalo „pouze“ o přípravu a samotné výsledky nelze přeceňovat. Potkáme-li Německo na Mistrovství Evropy, zápas začne opět za stavu 0:0. Odehrané zápasy ukázaly i naše nedostatky, na kterých budou hráči individuálně pracovat zbývající tři týdny. Mistrovství Evropy bude náročné a je třeba, aby hráči zlepšili slabší fyzickou připravenost, jež se projevovala v pálkařských stavech ke konci zápasů a ve výdrži většiny nadhazovačů. 

Nakonec chci velmi poděkovat rodičům hráčů, zejména těm, kteří nám usnadnili dopravu a vytvořili bouřlivou atmosféru během zápasů, díky!

za realizační tým ČR U12
Matouš Procházka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací