Vstup do ME se kadetům nadmíru vydařil


Česká kadetská reprezentace vstoupila do ME kadetů sebevědomě, když porazila Francii 19:3. Francie překvapila předchozí večer výhrou nad Německem 6:5, ale na naše hráče recept nenašla.

Češi se ujali vedení hned v úvodní směně, vše rozjel svým triplem lead off Filip Kubíček a naši hráči dokázali rychle naplnit všechny mety. Z tlaku vytěžili nakonec 2 body a vstup do utkání se jim opravdu vydařil. Francie v dohrávce trochu zazlobila, na dva auty se jí rovněž podařilo naplnit všechny mety, ale obrana zafungovala a udržela čisté konto. Také v následující směně se jako první dostal na metu po singlu Filip Kubíček a čeští pálkaři opět dokázali obsadit všechny mety. Své spoluhráče pak pro další dva body poslal singlem startující nadhazovač Jan Kozel. Opravdovou útočnou smršť předvedli čeští hráči ve 3.inningu, kdy protočili celý lineup, donutili trenéry soupeře k několika výměnám nadhazovačů a odměnou jim bylo hned 8 doběhů. V dohrávce téže směny už na střídajícího Fejta skórovali poprvé také naši soupeři a to dvakrát. Český tým navýšil své vedení na rozdíl na začátku 5. hry, kdy opět otočili celý lineup a zapsali 6 bodů. Double Pierra v její dohrávce přinesl Francii jeden doběhl, ale více už česká obrana Francii nedovolil a zápas tak skončil po pěti směnách. Spokojeností se netajila spojka národního týmu Filip Kubíček: „Zápas byl skvělý, už od první směny se nám hrálo dobře i tím, jak nás fanoušci povzbuzovali. Za nás super zápas.“

Na kopci se v českém dresu vystřídali Kozel, Fejt, Lukeš a Novotný. „Cítil jsem se dobře, měl jsem trochu problémy se strike zónou, ale nakonec jsem to dokázal udržet s jedním hitem bez bodu, takže super. Měl jsem i hity, takže skvělý pocit. Doufám, že nás diváci přijdou podpořit i na další zápasy, atmosféra byla super.“ pochvaloval si po zápas startující nadhazovač Jan Kozel z Klasiku Frýdek-Místek.

 Francouzští trenéři se marně snažili zastavit tlak českého týmu protočením celkem 7 nadhazovačů, kteří darovali českým pálkařům 12 met zdarma. Po dvou hitech odpálili Kubíček, Ventruba, Kozel, Soldán a Fiala.

V pátek hraje Česko s Německem a pro našeho soupeře, obhájce prvenství z roku 2019, to bude po porážce od Francii zápas o vše.

Ve druhé skupině v Trnavě si oba favorité – Itálie i Nizozemsko poradili hravě se Slovenskem i Rakouskem a mají na svém kontě dvě rozdílové výhry. V pátek se utkají ve vzájemném střetnutí o prvenství ve skupině.

Fotky ze zápasů najdete v naší Fotobance zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací