Češi jsou Mistry Evropy U15


Česká kadetská reprezentace získala na domácím ME zlaté medaile. Na cestě do finále porazila Francii, Německo a Nizozemsko. V zápase o zlato se pak utkala s Francií, která v semifinále zdolala Itálii a po Německu vyřadila z bojů o medaile dalšího z favoritů.

Finálové utkání skončilo netradiční remízou 4:4 v polovině 5. směny. Nejdříve bylo pro déšť přerušeno a posléze ukončeno pro nepřízeň počasí.  Na Městském baseballovém stadionu se spustil prudký déšť, který vyhnal všechny hráče i fanoušky pod střechu. Na základě pravidel CEB pak technický delegát turnaje určil jako vítěze Českou republiku. Vliv na toto rozhodnutí měla vysoká výhra Čechů ve skupině (19:3).

Samotné utkání začal před skvělým publikem lépe český tým, který v úvodní směně dokázal naplnit všechny mety a získat první bod zápasu. Další tlak ale startující francouzský nadhazovač Esteban Briones ustál. Česká obrana v čele se startujícím Matyášem Landou pracovala první dvě směny bezchybně a soupeře do většího útoku nepustila. Francoužští pálkaři se ozvali na začátku 3.inningu, kdy dokázali složit dva singly za sebou a obsadit s jedním autem první a třetí metu. Po sérii nepřesností české obrany a dalších odpalech vytěžili z této situace hned 4 body. Čeští reprezentanti v dohrávce opět obsadili všechny mety a díky hitu Pavla Jozka stáhli dva body. Jozek následně kraloval také na nadhozu - strike out, strike out, fly out, a Česko mohlo jít opět do útoku. Vojtěch Ventruba jako začínající pálkař ve směně se s tím nepáral a poslal dlouhý odpal do levého pole, po kterém se dostal až na 3.metu. Jaroslav Moravec pak trefil dobrý sebeobětovací odpal a Ventruba zvládl skórovat. Češi byli stále aktivní a měli hlad po dalších bodech. Při dvou obsazených metách proto sáhl francouzský trenér ke střídání, což se mu vyplatilo. I v 5.inningu pokračoval Pavel Jozek ve skvělém výkonu, když sám pomohl ke všem třem autům. K dohrávce už se ale čeští hráči nedostali. Nad baseballem zvítězilo počasí.

"Byla to obrovská bitva, byli jsme připraveni, stejně jako Francouzi, bojovat do posledního autu. Po rozhodnutí o naší výhře to byly silné emoce. Jsem hrdý a pyšný na naše kluky, co dokázali. Celý turnaj, celou přípravu a celé tréninkové období. Tým šlapal a my jsme věděli, že má obrovskou sílu. Dnes to dokázal. Dokázali jsme otočit utkání, když Francouzi přišli ve velkém inningu se 4 body. Kluci dokázali ten zápas vyrovnat a díky píli a bojovnosti jsme to dotáhli. Děkujeme moc za podporu všem fanouškům, moc si toho vážíme," děkoval po finále head coach českého týmu Filip Procházka.

Bronzové medaile získalo Nizozemsko, když porazilo Itálii 5:3. Páté skončilo Německo po výhře nad Slovenskem, pro obhájce titulu to ale byla určitě jen slabá náplast. Sedmou příčku obsadilo Rakousko. 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací