Kubíček MVP, Kozel nejlepším nadhazovačem


S medailemi a poháry byly rozdány také individuální ceny pro nejlepší hráče turnaje. V tradiční trojici oceňovaných – nejlepší pálkař, nadhazovač a MVP – měli čeští reprezentanti dvojnásobné zastoupení.

Cenu pro nejužitečnějšího hráče obdržela spojka a lead off českého nároďáku, hráč Eagles Praha Filip Kubíček. Filip nastoupil do všech utkání ME, pálkařský průměr vytáhl na BA .444, odpálil 4 hity, doběhl pro pět bodů, zahrál 4 auty a měl 4 asistence.

Nejlepším nadhazovačem se stal náš semifinálový hrdina Jan Kozel z Klasiku Frýdek-Místek. Honza odházel na ME 7 směn, kromě zápasu s Nizozemskem nastoupil také na 2 inningy v utkání s Francií v základní části. Obdržel pouze 3 hity a žádný bod, rozdal 9 strike outů. Kromě skvělé práce na nadhozu přidal také 10 autů v poli a 5 hitů na pálce.

Svého oceněného se dočkala také Francie. Nejlepším pálkařem ME byl vyhlášen Florent Riep, jehož pálkařský průměr se dostal na .455, když ve čtyřech zápasech odpálil 5 hitů a jeho průměr SLG byl .434

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací