Summer Camp 2021 je minulostí

Petr Baroch, 11.08. 2021 Aktuality

Minulý týden proběhl v areálu pražského Tempa premiérový ročník letní akce SUMMER CAMP, která je organizována pod hlavičkou Národního baseballového programu (NBP) a byla zaměřena na rozvoj talentované mládeže. 

Summer Camp byl určen pro 40 hráčů ve věku 16–21 let. Tento rok byla nominace na akci na sportovních ředitelích klubů, kteří mohli poslat na camp až tři hráče z každého oddílu. Nakonec se na hřištích Tempa sešli zástupci 14 klubů. Program byl plný baseballových drilů pro pálkaře, nadhazovače, catchery a polaře IF+OF. Kromě již známých drilů z NBP ABECEDy (zde) si hráči vyzkoušeli také nová cvičení a drily, které připravujeme na zimní období. V plánu bylo odehrát tři přípravná utkání mezi sebou, ale bohužel jeden den nám nepřálo počasí a museli jsme zápas zrušit. Přesto nám hráči zvládli během dvou utkání ukázat vše, co v nich je. Jako dobrým tahem se ukázalo pořádat camp v areálu Tempa Praha, protože hala, kde trénovalo najednou 40 hráčů ukázala svou maximální kapacitu pro tuto věkovou kategorii.

O hráče se staralo 7 trenérů NBP (Petr Baroch, Pavel Chadim, Alex Derhak, Jakub Hajtmar, Ondřej Furko, Jakub Sládek, Joe Truesdale), 3 externí trenéři (Jan Tomek, Martin Zelenka a Tomáš Ondra) a 1 technický vedoucí (Pavel Kunst).

Poděkovat musíme oddílu Tempo a restauraci Tempo Clubhouse za jejich péči a vstřícnost. Poděkování patří také všem trenérům, kteří se ho zúčastnili a předávali své cenné zkušenosti našim mladým baseballovým nadějím.
Z účastníků nyní bude vybráno 8 hráčů, kteří poletí v listopadu na Tenerife, kde se zúčastní Euro Prospect Campu. Nominaci se vybraní hráči dozví do 15.8.2021.

Hráčům děkujeme za jejich přístup a předvedený výkon a v neposlední řadě děkujeme České baseballové asociaci za podporu při pořádání akce. Již teď se těšíme na další ročník Summper Campu, který plánujeme uspořádat začátkem srpna 2022.

Za NBP Petr Baroch

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací