Žáci slaví finále a postup na MS


Žáci pokračují na ME v Belgii ve skvělých výkonech. Po čtyřech výhrách ve skupině si vyšlápli také na Nizozemsko, které v semifinále porazili 8:4. Ve finále je dnes (v sobotu) čeká Itálie, obhájce titulu, nad kterou vyhráli v prvním vzájemném měření sil ve skupině 7:4. Hraje se od 17:30, play-by-play najdete na webu WBSCEurope zde, fotogalerie ze zápasů od Tomáše Klinera zde

V pátek nás čekal patrně nejdůležitější zápas turnaje, semifinále proti Nizozemsku, zápas o místo ve finále a kvalifikaci na Mistrovství světa. Naši soupeři skončili ve své skupině druzí, když si s přehledem poradili s Rakouskem, Litvou a Belgií, a prohráli s reprezentací Německa. Právě s německým národním týmem sice prohráli vysokým rozdílem, ale neukázali své nejlepší nadhazovače.

Nálada v týmu byla skvělá a na semifinále jsme si věřili. Na kopci dostal důvěru Štěpán Němčanský, který zápas začal sebevědomě a na první tři outy mu stačili tři pálkaři a devět nadhozů. Dohrávka první směny byla zcela v naší režii, otočil se celý lineup a doběhli jsme pro šest bodů, které nám daly důležitý náskok. Nizozemsko se nevzdávalo, každou směnu úspěšně pálilo, obsazovalo mety. Ve druhé směně snížilo na 1:6, ve třetí na 4:6. Klíčová byla z našeho pohledu čtvrtá směna, ve které jsme soupeři nedovolili skórovat a sami po změně nadhozu využili maxima možného a navýšili vedení na 8:4. V útoku jsme již další body nepřidali, ale v páté a šesté směně se neprosadili ani Nizozemci na výborně házejícího relievera Dominika Durlina. Po dlouhém odpalu do rukavice Adama Tošovského ve středním zadním poli jsme se mohli radovat z výhry 8:4 a postupu do finále.

Ve finále nás čeká Itálie, která si v semifinále poradila s Německem poměrem 19:11. Naše cesta postupem do finále nekončí, chceme dál předvádět nejlepší možný baseball a udělat i poslední krok a mistrovství vyhrát. Zápas to bude ale určitě ještě obtížnější než naše první měření sil ve skupině. Děkujeme všem za podporu, obzvláště přítomným fanouškům, držte nám dál palce.

Za realizační tým
Matouš Procházka

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací