Reprezentace U12 na ME stříbrná


Žákovská reprezentace získala na letošním ME v Belgii stříbrné medaile. Po čtyřech výhrách ve skupině a semifinálovém vítězství nad Nizozemskem znamenajícím postup na MS, podlehla ve finále Itálii 0:6 v nastavené směně.

S Italy se Češi utkali už ve skupině, kde je porazili 7:3 a vykročili tak k vítězství ve skupině.

Finále začal na nadhozu Alexandr Nepožitek, odházel 4 směny během kterých rozdal skvělých 7 strike outů. Češi měli velkou šanci ke skórování v dohrávce 6. inningu, kdy bez autu obsadili dvě mety, ale soupeř se z této situace dokázal dostat bez ztráty kytičky. Zápas tak skončil po 6 směnách, na které se žákovský baseball hraje, bez bodu a rozhodnout musel tie-break.

Do nastavené směny vstoupila Itálie výborně a získala plných šest bodů. Čeští hráči bohužel síly na odvetu nenašli a nakonec neskórovali ani jednou. Přesto mohou být se ziskem stříbrných medailí a postupem na Mistrovství světa určitě spokojeni. A stejně jako v roce 2019 pak mohou svým finálovým přemožitelům tuto porážku na světovém fóru vrátit.

Fotogalerie z ME zde, videa a rozhovory s hráči zde

Stříbro žáků je letošní druhou mládežnickou medailí pro český baseball, zlato získali před třemi týdny kadeti! Na své ME čeká repre U23 (24.-28.8.) a také muži (12.-19.9.).

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací