Technika Brno bude hrát Extraligu 2022


Technika Brno porazila dvakrát Pelikans Bučovice a udělala tak poslední dva důležité kroky k postupu do Extraligy 2022. Účast v nejvyšší soutěži si vybojovala po ročním působení v První lize.

Karty byly před posledním kolem Nadstavby o Extraligu rozdány jasně – dvě výhry Techniky znamenají její postup, jedna výhra pak postup Kotlářky Praha. Brněnský tým si nakonec s Bučovicemi poradil dvakrát, a to jasně po výsledcích 10:4 a 9:0. Se ziskem šesti výher a čtyř porážek skončil na druhém, tedy postupovém místě do Extraligy.

Kotlářka má stejný počet výher a proher, ale s Technikou horší bilanci vzájemných zápasů. Znamená to, že Kotlářka sestupuje z nejvyšší soutěže po 11 letech. „Bohužel po 11 letech Kotlářky v české nejvyšší soutěži sestupujeme do První ligy. Sestup byl doslova o dva body, o které máme horší vzájemné skóre s Technikou. To ale neomlouvá to, že jsme si nepohlídali některá utkání jak v Extralize, tak v Nadstavbě,“ říká nadhazovač Lukáš Ercoli. Extraligovému mistru z roku 2015 a vloni bronzovému týmu letošní ročník vůbec nevyšel. Tým oslabil odchod několika hráčů do Hluboké a rovněž mu úplně nevyšly zahraniční posily. V ZČ Extraligy sice dokázal alespoň jednou porazit každého z jejích účastníků, ale sérii vyhrál pouze s Blanskem. V Nadstavbě byla Kotlářka stoprocentně úspěšná opět s Olympií a také Bučovicemi. I zde kromě Nuclears dokázala soupeře aspoň jednou porazit, ale opět to bylo málo. „V ZČ jsme si dokázali, že dokážeme hrát kvalitní utkání s jakýmkoli soupeřem, což vypovídalo o jisté kvalitě týmu. Na druhou stranu jsme pak vyhořeli ve spoustě utkání, která jsme měli ve svých rukou. To nás nejprve stálo TOP6 a následně i místo v Extralize 2022. Nedokážu teď říct, čím to přesně bylo, myslím, že celá sezóna si s odstupem času zaslouží analýzu,“ pokračuje levoruký nadhazovač s reprezentačními zkušenostmi. Co čeká tým v dalších letech? „Budoucnost týmu je nejasná, vše bude záležet na vedení organizace, jakou nastaví strategii.“

Technika se vrací po jednoročním působení v První lize. Povedlo se jí to tedy v nejkratším možné termínu, tak jak si před sezónou předsevzala. Start do druhé nejvyšší soutěže měla sice vlažnější, ale nakonec základní část s přehledem vyhrála a postoupila tak do Nadstavby. Do té se prvoligové týmy kvůli pozdějšímu začátku soutěže zapojily až v polovině července, když měly extraligové kluby odehráno několik utkání. „V Nadstavbě byly zásadní dobré vstupy do sérií. Myslím, že nás soupeři podcenili. Bylo to jak pohled do minulosti, tentokrát jsme však byli ve veselejší pozici,“ hodnotí druhou část sezóny Matěj Menšík a pokračuje: „Trochu jsem čekal, že nám nedůsledné druhé zápasy v sériích srazí vaz. Namísto vytvoření „polštáře“, jsme se museli strachovat do posledního outu.“ Menšík byl jedním z kmenových hráčů brněnského klubu, kteří hostovali v extraligových týmech, kde se rozehrávali a chystali na, pro Techniku, klíčovou část sezóny. „Čeká nás dlouhá cesta. Potřebujeme se naučit udržet koncentraci napříč zápasem a nepolevovat, což se nám bohužel nedaří. Jsme ovšem šťastní, že Nadstavba pro nás měla ten nejlepší konec,“ uzavírá Menšík, jenž po loňských pálkařských výkonech letos nakoukl i do mužské reprezentace. A co musí Technika udělat pro rok 2022? „Čeká nás hromada práce. Musíme doplnit kádr a pořádně se připravit, abychom byli konkurenceschopní.“

Definitivní složení Extraligy 2022 je tak následující: Arrows Ostrava, Draci Brno, Eagles Praha, Hroši Brno, Nuclears Třebíč, Sokol Hluboká, Technika Brno, Tempo Praha.

Extraligu opouští kromě Kotlářky ještě Blesk Jablonec a Olympia Blansko (psali jsme zde)

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací