Repre U23 vstoupila do ME porážkou s domácí Itálií


Po tom, co náš národní tým do 23 let vyhrál domácí Mistrovství Evropy v roce 2019, vstupoval do letošního turnaje výběr Vladimíra Chlupa jako úřadující mistr. Vysokými ambicemi se netajil ani sám manažer, který si uvědomuje že se navíc hraje o vstupenku na Mistrovství světa. Český národní tým nečekala na začátek mistrovství vůbec jednoduchá výzva. Hned na úvod totiž narazil na domácí Itálii, která patří mezi kandidáty na zlaté medaile.

 

Hned v první směně se Itálie dostala do vedení, po tom, co startující nadhazovač Filip Čapka trefil třetího pálkaře svým nadhozem a následoval dvoumetový dlouhý odpal, který dostal domácí do brzkého vedení 1:0. Češi dokázali srovnat krok ve třetím inningu poté, co nejdříve doběhl po chybě ve vnitřním poli Ondřej Kalandra na druhou metu a následně Martin Pernička složil krásnou sebeobětovací ulývku, kterou vynutil další chybu Italů. Zápas byl rázem srovnaný na a zápas na 1:1.

Filipa Čapku poté vystřídal mladičký Michal Kovala, který odházel skvělé tři směny, během kterých domácí téměř k ničemu nepustil, a navíc rozdal hned čtyři strikeouty. Ale i na druhé straně dominovali zejména nadhazovači. Dvojice - Scotti a Andretta, rozdala během sedmi směn neuvěřitelných 15 strikeoutů. Na začátku sedmé směny se Italové dokázali prosadit na střídajícího Davida Merganse a dvoubodovým homerunem urvat zápas ve svůj prospěch. Češi si v dohrávce 7. směny také vypracovali možnost ke skórování, obsadili všechny mety, ale proměnit tuto šanci v zisk bodů nedokázali.

„Oni tlačili trochu víc než my téměř celý zápas a v té sedmé směně jim to tam popadalo a nám ne. Takže jim to tentokrát vyšlo a příště to snad vyjde nám“ okomentoval nepodařenou koncovku nadhazovač Filip Čapka.

Druhý zápas odehraje naše třiadvacítka ve středu 25.8. od 15:00 hod. proti národnímu týmu Velké Británie, která porazila v prvním zápase Francii.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací