Po porážce s Británií si Češi na ME U23 o medaile nezahrají


Do druhého zápasu na ME Český národní tým nastoupil proti Velké Británii, která je sice posilněna o několik naturalizovaných Američanů, ale i tak byli čeští hráči velkými favority. Vstup do zápasu naší třiadvacítce vůbec nevyšel a po dvou směnách svítilo na tabuli kóre 2:0 v náš neprospěch. Ve třetí směně se nám podařilo srovnat krok po dvou chybách Britů v obraně a bylo jasné, že zápas již nemá žádného výrazného favorita a půjde o velmi vyrovnané a těžké utkání. Oba týmy dokázaly přidat po jednom bodu jak v páté, tak v sedmé směně a o vítězi tedy musela rozhodnout až nastavená směna. V té nejprve skóroval Martin Zelenka po divokém nadhozu britského nadhazovače a poslal tak český národní tým do vedení. To ale netrvalo dlouho, jelikož první pálkař Britů odpálil dvoumetový odpal po pravé lajně a srovnal tak utkání na 5:5. Následný divoký nadhoz Filipa Čapky zajistil Velké Británii druhé vítězství na turnaji. Obhájci titulu z roku 2019 tak letos na turnaji nepostoupí ani do semifinále.

„Rozhodlo hlavně to, že jsme vůbec nepálili celý zápas. Čtyři hity jsou bohužel málo, takže asi tohle rozhodlo“ komentuje zápas Jakub Kubica. „Cíl je teď určitě urvat páté místo, i když to úspěch není. A taky začít pálit“ dodává vnitřní polař českého národního týmu.

Třetí zápas odehraje naše třiadvacítka ve čtvrtek 26.8. od 15:30 hod. proti národnímu týmu Francie. V zápase se bude hrát o třetí místo ve skupině a cenné vítězství do konečné tabulky o 5.-8. místo. 

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací