Češi U23 slaví první výhru na turnaji


Česká reprezentac U23 zvítězila ve 3. utkání na ME nad Francií a skončí na 3.místě ve skupině A. Zápas s Francií dokázala otočit v dohrávc 7.směny díky walk-off grandlamu Marka Chlupa.

Po dvou nepodařených zápasech proti Itálii a Velké Británii čekala na český národní tým veliká výzva. Kluci se s velkým zklamáním museli smířit s tím, že si na letošním ročníku o medaile nezahrají, a rychle se z toho oklepat. Cíle na turnaji se ze dne na den úplně změnily, bylo potřeba se s tím rychle srovnat a nastavit hlavy na zápasy o umístění.

Zápas proti Francii sice byl ještě ve skupině A, ale svěřenci Vladimíra Chlupa věděli, že bude velmi důležitý pro konečné umístění. A byla to právě Francie, která naskočila do zápasu s velkou chutí a hned od začátku se dokázala na startujícího nadhazovač Lukáš Hloucha prosazovat. V půlce páté směny svítilo na tabuli skóre 5:0 pro Francii a nic nenapovídalo tomu, že by se skóre mělo otočit v náš prospěch. Atmosféra na střídačce by se dala krájet. Naštěstí v dohrávce páté směny dokázali Češi dvakrát skórovat díky sebeobětovacímu odpalu Martina Zelenky a následnému hitu Daniela Rieggera. Důležitý moment zápasu, který nalil klukům krev zpátky do žil a dokázal je vrátit do zápasu.

Do dohrávky zápasu jsme vstoupili za nepříznivého stavu 2:5. Honza Pospíšil nejprve vybojoval metu zdarma, stejně tak i Matěj Vlach. Následovalo střídaní francouzského nadhazovače, který hned trefil svým nadhozem Daniela Ondrouška. Mistr domácí Extraligy v metách zdarma Jakub Kubica opět dokázal, v čem je jeho silná stránka, udržel nervy na uzdě a vybojoval další metu zdarma, díky které jsme snížili stav na 3:5. Velké nepřesnosti Francouzských nadhazovačů nám darovaly šanci se nadechnout a poté se na pálku postavil Marek Chlup, který poslal hned první nadhoz za homerunové oplocení. „Chtěl jsem vyrovnat skóre, chtěl jsem pomoct týmu vyhrát, protože už máme dvě porážky na tomhle turnaji. Nechtěli jsme prohrát už další zápas, takže to byl rozhodně důležitej nástup na pálku,“ popisuje své pocity po vítězném odpalu Marek Chlup. „Rozhodně musíme zapracovat na pálce, protože tam ty chyby můžeme vyřešit ze dne na den. Pole a nadhoz nás drží celkem celý turnaj, jenom ta pálka nás trápí. Musíme zůstat tak bojovný jako jsme byli dnes. Bojovali jsme do posledního outu a to si myslím, že je hodně důležitý,“ dodává Marek, který věří v konečné páté místo na turnaji.

Čtvrtý zápas odehraje naše třiadvacítka v pátek 27.8. od 15:30 hod. proti národnímu týmu Ukrajiny.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací