Zdeněk Židek v MiLB opět povýšen


Zdeněk Židek jediný evropský (český) rozhodčí v organizaci MiLB byl opětovně povýšen a po zbytek roku 2021 bude rozhodovat v High A East.

Zdeněk zahájil svou druhou sezónu v MiLB na kempu vítězů Světové série Los Angels Dodgers v Arizoně a posléze působil v soutěži Low A – East Divsion, v níž spadaly týmy minulých letech pod South Atlantic a Carolina League. V soutěži je 12 týmů, které spolu hrají vždy šest utkání v sérii.

Telefonát v minulém týdnu ho pak tři série před koncem soutěže poslal do High A East, kde už v pondělí večer rozhodoval v Brooklynu v New Yorku zápas mezi Wilmington Blue Rocks a domácími Brooklyn Cyclones. „První zápas v Brooklynu v New Yorku je určitě splněný sen,“ netajil se úspěšný český rozhodčí.

Zdeněk absolvoval celou sezónu s kolegou Maconem Hammondem, kterou si nemůže vynachválit: „Sezóna byla úspěšná hlavně díky skvělé týmové spolupráci, Macon je úžasný rozhodčí a člověk. Týmová spolupráce a dobrá nálada se na úspěchu podílela téměř ze 100%,“ pochvaloval si svého rozhodcovského kolegu Rozhodčí roku 2020.

Dobré výkony na hřišti by samozřejmě nebyly možné bez dlouhodobé přípravy na sezónu a také štěstím na kvalitní zápasy, což jsou další faktory, které Zdeňkovi pomohly k dalšímu postupu v hierarchii amerických baseballových soutěží. Posun je ale také oceněním jeho práce a zapálení, které rozhodování baseballu věnuje. Sám si ale uvědomuje, že je potřeba na sobě dále pracovat: „Musím minimálně držet standard, ne-li ho zvýšit, abych dokázal, že sem patřím. Tento úspěch neznamená „přebrat cenu a odejít.“

I proto už nyní společně s Komisí rozhodčích ČBA plánuje posezónní přípravu, jejíž základy byly položeny už letos v zimě prostřednictvím Virtuální školy rozhodčích (zde). Nyní má spoustu nových poznatků a zkušeností, které rád předá dále českým rozhodčím.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací