Repre U23 začíná na MS s Mexikem


WBSC společně s orgainzátory zveřejnila rozpis Mistrovství světa U23. To se koná v Mexiku ve dnech 23.9-2.10. v Mexiku.

A právě domácí tým bude prvním soupeřem pro české hráče. Zápas začíná hned po slavnostním zahájení ve čtvrtek 23.9. od  19:30 místního času, což v 10:30 našeho času. "Na zápas s Mexikem se těšíme, je vždy ctí hrát po zahájení šampionátu. Další sled soupeřů si nevybíráme, všichni jsou těžcí," okomentoval rozpis head coach týmu Vladimír Chlup.

Následovat budou zápasy s Tchaj-wanem, Německem, Dominikánskou republikou a Kubou. Ve druhé skupině hrají: Kolumbie, Panama, Korea, Nikaragua, Venezuela a Nizozemsko.

České reprezentanty tak čeká minimálně osm zápasů v devíti dnech. Týmy na prvních třech místech postupují do tzv. Super Round, ze které vzejdou účastníci zápasu o bronz a o zlato. Týmy na 4.-6. příčce se spolu utkají v tzv. Placement Round o konečné umístění. Výsledky ze základní skupiny se započítávají.

„ Na MS není jednoduchých soupeřů bude to pro nás náročný turnaj," říká předseda ČBA Petr Ditrich a pokračuje: "Začínat s domácím Mexikem hned po slavnostním zahájením je něco zcela speciálního. Je to velká čest a budeme připravení. Vzpomínám na zahajovací zápas na World Baseball Classic v Mexicalli v roce 2016 který jsme odehráli skvěle a zvláště pak na homerun Matěje Hejmy. S Tchaj-wanem hrajeme často, je to světová extra třída. Evropský souboj s Německem je vždy prestižní. Poslední dva soupeři ve skupině Dominikánská republika a Kuba mají určitě na turnaji ty nejvyšší ambice.“

Medailové pozice obhajují Mexiko, Japonsko a Venezuela. Češi skončili na tomto turnaji konaném v roce 2018 v Kolumbii na 12. příčce.

Rozpis zápasů zde, web wbsc zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací