Reprezentanti mají za sebou vydařenou přípravu


Mužský národní tým má za sebou poslední přípravu před startem ME v Itálii, které zahájí v neděli 12.9. zápasem se Švédskem. Tým absolvoval během tří dnů dva tréninky a tři přátelské zápasy hrané na 7 směn. Itálii podlehl 4:6, s Francií remizoval 1:1 a Belgii porazil 7:5. Tréninky byly zaměřené na souhru pole při ulívkách, trénovala se situace při první a třetí obsazené metě, samozřejmostí byly individuální tréninky nadhazovačů a kečrů a také batting practise.

Zápas s Itálií (4:6) rozhodovaly homeruny, soupeř trefil tři, čeští reprezentanti dva – za dva body byl úspěšný Petr Čech, sólo homerun trefil Matěj Hejma. Na nadhozu se prostřídali Marek Minařík, Boris Bokaj, Jan Novák a Martin Schneider. Utkání s Francií (1:1) bylo naopak na dlouhé odpaly skoupé. Za nás nastoupili na prkno Ondřej Satoria, Viktor Večerka, Filip Čapka a David Mergans. O český bod se zasloužili Vojtěch Menšík a Marek Minařík, po jehož odpalu jsme v 7. směně srovnali skóre. Třetí duel s Belgií (7:5) začal na kopci Tomáš Duffek, kterého střídal Jiří Vavruša a dvě směny pak házel také Martin Zelenka. V utkání jsme téměř stále vedli, ale soupeř by hodně houževnatý. V jeho koncovce si pak oba týmy vyzkoušely obranné i útočné varianty hry v tie-breaku. To byl za Česko na kopci Viktor Večerka. Další homerun v přípravě odpálil Petr Čech, dařilo se také Vojtovi Menšíkovi a Adamu Hajtmarovi. "Víc než o výsledek šlo o to natrénovat herní situace, podívat se na to, jakým způsobem budeme hrát. Ty tři dny hodnotím velmi pozitivně, plno věcí jsme si vysvětlili a řekli jak budeme hrát. Těšíme se na vstup do turnaje," řekl po utkání s Belgií Jakub Hajtmar.

Tým je nyní po přesunu v pořádku v Turíně, všichni hráči prošli úspěšně covidovými testy. V sobotu je čeká jen lehký trénink a v neděli v 10:00 již ostrý zápas ME. Se Švédskem se Češi utkali i na ME 2019 a porazili ho ve skupině 10:3. Švédsko se letos rovněž představilo na 40. ročníku Pražského baseballového týdne, kde skončil na 6.místě. Tým na turnaji ale bude určitě jiný.

Fotogalerie z přípravy zde
Web wbsc zde, FB akce zde

Pro aktuální informace sledujte naše sociální sítě @baseballczech

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací