Sen o medaili zastavil walk-off Wagmana


Čeští baseballisté nebudou ani na ME 2021 hrát o medaili. Jejich cestu za medailovým snem zastavil ve čtvrtfinále Izrael, kterému národní tým podleh 2:3, když v dohrávce 9.směny odpálil při dvou autech hit nadhazovač Joey Wagman, jehož dobře známe z české Extraligy, a jenž v zápase odházel sedm směn.

Za český tým se jako startující nadhazovač postavil na kopec Jan Novák. Od začátku utkání se pálkaři dostávali na mety sporadicky, ten prvni izraelský ve 3.směně. Po metě zdarma posléze s přispěním spoluhráčů pak také doběhl pro úvodní bod zápasu. Češi dokázali vzápětí srovnat Petrem Čechem, který skóroval po chybě obrany po odpalu Marka Chlupa. Chlup byl pak důležitým aktérem zápasu v dohrávce 6. a na začátku 7.směny. Nejdříve zachytil odpal ze vzduchu a přesným příhozem pomohl vyautovat izraelského běžce před domácí metou, posléze odpálil daleký homerun a dostal český tým do vedení 2:1. To už byl na českém kopci Marek Minařík.

Izrael ale dokázal kontrovat a po dobře zahrané squeez play srovnal hned v dohrávce téže směny na 2:2. Nerozhodný stav svítil na tabuli i před posledním inningem. Češi dostali na mety dva hráče, ale vytoužený odpal bohužel neprišel. V obraně pak zahráli dva rychlé auty a vypadalo to, že se schyluje k extra-innningu. Po odpalu Goldnera, ale přišel přehoz první mety a Joey Wagman následně poslal svého spoluhráče hitem do střednho pole pro vítězný bod. "Náš cíl získat medaili se bohužel nepodařil. Malé věci nás stáli vítězství. Hráli jsme jak jsme mohli. Izrael je dobrý, ale bolí to teď hodně. Je to velké zklamání," hledal těžko slova Petr Čech. Také asistent trenéra Petr Baroch mluvil o malých chybách, které tyto zápasy rozhodují: "Tenhle zápas rozhodovaly malinké věci, o kterých baseball je. A bohužel jsme byly na té straně, které se nepodařilo víckrát skórovat. Šance jsme měli, ale takový je baseball. Jsem hrdý na kluky, jak to odehráli. Jak nadhazovači, tak celý tým v obraně i v útoku. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, štěstí se přiklonilo k Izraeli a můžeme jim jen pogratulovat."

České baseballisty nyní čekají zápasy ve skupině o 5.-8.místo. Hned v pátek se utkají od 15:30 s Chorvatskem. "Motivace stále je, máme Česko na sobě a chceme udělat ten nejlepší výsledek, což je 5.místo," dodal Čech.

Reportáž ČT Sport zde

Izrael vyzve v semifinále domácí Itálii. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Nizozemsko a Španělsko.

Fotogalerie z utkání zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací