Češi končí na ME pátí


Česká baseballová reprezentace zvládla utkání o 5.místo. Velkou Británii porazila 8:5 a získala tak na šampionátu v Itálii stejné umístění jako v roce 2019 v Německu.

Češi začali utkání o 5. příčku aktivně a hned v první směně se dostali na metu Schneider a Hejma. Tentokrát ale z tohoto útoku ještě nic nebylo. Vše si český tým vynahradil v dalších dvou směnách, ve kterých posbíral díky sérii hitů a homerunu Petra Čecha celkem pět bodů. Soupeř se začal v průběhu zápasu na startujícího Borise Bokaje také prosazovat a na začátku 4.směny ho tříbodový homerun Benjamina Andrewse dostal na jednobodový dostřel 4:5.

Čeští hráči ale pokračovali v útočném naladění, Matěj Hejma přidal hned v dohrávce téže směny 4. homerun v turnaji a skóre na české straně začalo opět trochu narůstat. Bokaje vystřídal na jedu směnu Tomáš Duffek, závěr utkání pak na nadhozu patřil Martinu Schneiderovi.  Ten byl naprosto nekompromisní a během tří směn pustil na metu pouze jednoho britského pálkaře. Poslední, osmý český bod pak získal v 7.hře Vojtěch Menšík po odpalu Martina Mužíka. „Dnešní výhru jsme chtěli věnovat hlavně našim trenérům, všem, kteří za naší programem tak dlouho stáli. V turnaji jsme mysleli na víc, chtěli jsme ho vyhrát, ale to je baseball, rozhodovaly malé věci. Je super, že jsme zápas vyhráli, předvedli jsme super výkon a teď už to bude na dalších klucích, kteří snad tu pochodeň povedou dále,“ řekl po zápase kapitán týmu Jakub Malík.

Závěr utkání byl velmi emotivní, protože pro některé hráče a také pro trenéra Mikea Griffina a celý realizační tým se jednalo o poslední společný turnaj. “Emoce byly velké pro spoustu z nás skončila jedna životní kapitola, která nás naplňovala jak mimo hřiště, tak na hřišti. To, co pro nás udělali trenéři i celý managment staff je něco neskutečného. Splnit cíl, vyhrát nebo získat medaili se nám nepovedlo, ale jsme všichni hrdí na to, kam jsme český baseball za ty roky posunuli, takže myslím, že můžeme být spokojeni,“ neskrýval dojetí univerzál Martin Schneider a potvrdil svůj konec v reprezentaci.

Ve finále se v neději utká Nizozemsko s Izraelem, o bronz bude hrát domácí Itálie se Španělskem.

Fotogalerie ze zápasu zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací