Další těsná prohra, tentokrát s Nikaraguou


Češi vstoupili do skupiny o 7.-12. místo porážkou. Nedokázali si ve vyrovnaném zápase poradit s národním týmem Nikaragui a připsali si tak pátou prohru na turnaji.

Na kopec se na začátku zápasu postavil Ondřej Satoria, který v prvním zápase na Mistrovství světa porazil obhajující světové šampiony Mexiko. Ale už v první směně se na něj dokázali pálkaři Nikaragui prosadit a dvoubodovým homerunem se dostali do brzkého vedení. Ve druhé směně ho pak po chybě české obrany navyšili na 3:0. Satoria se poté dokázal výborně vrátit do zápasu a kompletně zastavil útok středoamerického celku. „Naši nadhazovači tady hází fakt skvěle,“ ocenil výkony českých nadhazovačů na MS catcher Martin Zelenka. Satoria nakonec odházel celých šest směn, a do konce svého působení na hřišti už neobdržel žádný bod. Druhý start na Mistrovství světa a druhý výjimečný výkon v jeho podání.

Pálkaři ale opět pokračovali ve slabých útočných výkonech a nedokázali, stejně jako v předchozích zápasech, podpořit kvalitní hru nadhazovačů. „Musíme prostě trochu změnit přístup, lépe si přečíst nadhazovače a pomáhat si. Nedostávat se tolik do dvou striků a když už se tam dostaneme, tak bojovat a dostávat odpaly co nejvíc do pole,“ okomentoval slabý útok Martin Zelenka. „Hodně z nadhazovačů je stejné kvality jako zahraniční hráči, které jsme měli možnost vídat letos v Extralize. Samozřejmě tu někteří házeli rychleji, ale těch bylo jen pár. Všichni měli dobré technické nadhozy, ale prostě nebyli tak dobří. Padla na nás prostě deka a musíme se z toho dostat,“ doplnil Zelenka.

Češi dokázali zdramatizovat zápas až v poslední směně, kdy obsadili všechny tři mety, ale na tabuli již svítily dva outy. Na pálce byl navíc nejlepší pálkař českého útoku Vojtěch Menšík, který poslal ránu po lajně u třetí mety. Bohužel obrana Nikaragui zahrála výbornou obrannou hru a nedovolila Čechům vrátit se do zápasu. „Poslední směna už byla z naší strany super, měli jsme skvělý nástupy na pálku a dokázali jsme se dostat na všechny tři mety. Akorát prostě potřebujeme tohle dělat dříve v zápase, ne až v poslední směně,“ okomentoval dramatickou koncovku chytač pražského Tempa.

Sedmý zápas na Mistrovství světa odehraje naše reprezentace proti Nizozemsku. Zápas začíná ve čtvrtek (30.9.) od 19:30 českého času.

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací