Repre U23 podlehla Nizozemsku v tie-breaku


Čeští baseballisté do 23 i přes bojovný výkon podlehli na MS v Mexiku úřadujícím Mistrům Evropy z Nizozemska v nastavené směně 8:9. K výhře jim nakonec nestačil ani první český homerun v turnaji v podání Marka Chlupa ani zlepšená hra v útoku. S jistotou tak obsadí na šampionátu 12.místo, stejně jako v roce 2018 v Kolumbii. V pátek je čeká poslední soupeř a to Korea.

Češi nevstoupili do zápasu proti druhému z evropských soupeřů dobře a po dvoubodovém homerunu a dalším doběhu prohrávali po první směně 0:3. Pak se však startující nadhazovač Filip Čapka dostal do pohody a soupeře k ničemu významnému nepustil. Naopak čeští pálkaři byli při chuti, dařilo se zejména v nováčkovi v sestavě Matěji Vlachovi, a sbírali dobré odpaly od začátku zápasu. Jejich akcie zvedl homerun Marka Chlupa ve 4.směně, první český na turnaji, a zejména zdařilý útok v následujícím inningu. V něm Marek Chlup proměnil nabídnutou šanci v podobě všech obsazených met a po odpalu do pravého pole stáhl tři body, kterými se dostal český tým do vedení. To pak po odpalu Smoly ještě sám navýšil na 5:3. Nizozemský trenér se snažil český tlak mírnit častým střídáním nadhazovačů, ale dalšímu doběhu českých hráčů a zvýšení skóre na 6:3 v 6.hře nezabránil. Také na českém kopci došlo ke střídání, Čapku nahradil Kovala a toho následně Mergans. Nizozemsko se přesto vrátilo do sedla a v dohrávce 6.směny po metách zdarma a hitům na dva auty srovnalo na 6:6. Sedmá směna o vítězi nerozhodla a zápas tak musel jít do tie-breaku.

V něm se Češi po dobré ulívce, divokém nadhozu a sebeobětovacím odpalu ujali vedení 8:6 a mohli jít směle do dohrávky. V té však bohužel udělali při ulívce soupeře jediné dvě polařské chyby v zápase a mohli jen se smutkem sledovat radujícího se soupeře. „Stalo se to nejhorší, co mohlo. Každá prohra s takhle dobrým týmem bolí,“ okomentoval lakonicky závěr utkání Matěj Vlach, jenž v utkání odpálil 3 hity ze 4 startů a v poli zahrál 4 auty, a pokračoval: „Ale určitě chceme turnaj opustit vítězným zápasem. Půjdeme do toho naplno a uvidíme.“

Fotogalerie ze zápasu s Nizozemskem zde

Utkání s Koreou začíná v pátek od 19:30 hod. českého času.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací