Na závěr MS prohra s Koreou


Ani v posledním utkání na MS U23 nedokázali čeští reprezentanti navázat na výhru z úvodního utkání s Mexikem a podlehli korejskému týmu 4:6. Korea je druhá ve světovém žebříčku a na minulém MS obsadila 4. místo. Letošní šampionát jí ale nevyšel podle představ, když nepostoupila do skupiny bojující o medaile. Ve skupině o 7.-12.místo pak ale porazila všechny soupeře a končí na 8.místě.

Češi se v utkání ujali vedení hned v první směně, po hitu Marka Chlupa doběhl na domácí metu Jakub Kubica. Pak už ale úřadovali korejští pálkaři a také nadhazovači. Ti za celý zápas rozdali českým hráčům 13 strike outů. Korea navýšila během utkání své vedení až na 6:1 po 4 směnách. Na českém kopci se po startujícím Janu Nebenführovi představil Petr Hrbek a poslední dvě směny bez obdrženého bodu doházel Viktor Večerka. Čeští hráči vykřesali naději na zvrat utkání v 5. inningu, kdy Vojtěch Menšík při dvou obsazených metách odpálil dlouhý homerun do levého pole. "První nadhoz byla točka, tu jsem kontaktoval a pak přišel fast ball," popsal situaci před homerunem jeho autor Vojtěch Menšík. Češi měli v průběhu zápasu i další šance ke skórování, zejména v 6.hře, ty však nedokázaly, tak jako v celém turnaji, využít a museli spolknout sedmou porážku na MS v řadě. „Nadhazovači nás udrželi v zápase, i když tam místy měli mety zdarma, které nás asi stáli pár bodů. Měli jsme pár směn, které byly velké, a právě na konci v 6.směně nám stačil jeden dobrý odpal. Ale takové těsné zápasy jsou. Byla to škoda, mohli jsme utkání otočit, ale nepovedlo se," řekla po zápase opora české týmu.


Čeští baseballisté tak končí na 12.příčce, stejně jako v roce 2018. Tentokrát ale hráli se všemi soupeři vyrovnané partie, ani jednou neprohráli rozdílem, a o lepší výsledek je připravila hlavně neproduktivní pálka. 

„Vždy je potřeba trochu štěstí. Německo jsme měli kousnout, Holandsko byla smůla. Vždy nám chyběl jeden hit, je to těžké. Sbíráním zkušeností to snad bude v příštích letech lepší," zhodnotil krátce celý turnaj Menšík a pokračoval i s hodnocením osobního výkonu: „Cítil jsem se v průběhu turnaje relativně dobře a doufám, že jsem týmu pomohl k dobrým směnám. Ale špatně se to hodnotí, když nejsou výhry, bez nich to zanechává špatný dojem."

Fotogalerie z utkání zde

Ve finále MS se utkají Mexiko, obhájce titulu, a Venezuela. Mexiko si účast v utkání o zlato vybojovalo v přímem souboji s Kolumií. O bronz bude hrát právě Kolumbie s Kubou. Vše je možné sledovat na YouTube wbsc.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací