Výběry do reprezentace U12


V neděli 3. října proběhlo v areálu Tempa Praha první kolo výběrů do národního týmu žáků. Dohromady bylo přihlášených 85 hráčů, z nichž byli dva omluvení pro zdravotní důvody. V dopolední („české“) skupině jsme přivítali 37 hráčů a v odpolední („moravské“) 46 hráčů. Hráčům se věnoval realizační tým reprezentace U12 spolu s dalšími externími trenéry, kterým i touto cestou znovu děkuji.

Program probíhal dopoledne i odpoledne zcela identicky, kdy byli hráči rozdělení do šesti skupin, ve kterých absolvovali rotaci na jednotlivých stanovištích, tj. na pálce, vnitřním poli, vnějším poli, kondici, nadhazování a testování rychlosti spolu se stanovištěm catcherů. Hráči byli testování dle požadavků národního baseballového programu a na závěr je všechny čekal beeptest. Výsledky testů budou v průběhu dne zaslány trenérům a sportovním ředitelům klubů.

 

Vybraní hráči (abecedně řazení):

Brabec Matouš

Ježci Jihlava

Černecký Jan

Eagles Praha

Dobeš Daniel

Třebíč Nuclears

Edmár Tadeáš

Hroši Brno

Fajmon Martin

Olympia Blansko

Fárník Eduard

Eagles Praha

Friedmann Robin

Technika Brno

Hanák Lukáš

Olympia Blansko

Hanzalová Silvie

Ježci Jihlava

Horák Daniel

Eagles Praha

Hromádka Adam

Ježci Jihlava

Jílek David

Třebíč Nuclears

Kokorský Matěj

Draci Brno

Kolajta Antonín

Miners Kladno

Konrád Kryštof

Patriots Liberec

Letenský Jan František

Eagles Praha

Loub Matouš

SK Kotlářka

Malý Dominik

Hroši Brno

Mandík Michal

Tempo Praha

Mareček Jakub

Miners Kladno

Menšík Václav

Technika Brno

Míka Robin

SK Kotlářka

Mlýnek Matouš

Sokol Hluboká nad Vltavou

Mojak Oliver

Klasik Frýdek-Místek

Mužík Petr

Sokol Hluboká nad Vltavou

Nesňal Aaron

Draci Brno

Novák Václav

Blesk Jablonec

Novotný Jan

Olympia Blansko

Ondroušek Denis

Hroši Brno

Ovesný Marek

Hroši Brno

Píša Ondřej

Ježci Jihlava

Poláček Šťepán

Hroši Brno

Příhoda Vojtěch

Třebíč Nuclears

Puš Ondřej

SK Kotlářka

Řezníček Dominik

Hroši Brno

Sionko Šimon

Arrows Ostrava

Sitar David

Olympia Blansko

Sobotka David

Třebíč Nuclears

Svoboda Jan

Miners Kladno

Šilar Kryštof

Draci Brno

Šťastný Adam

Hroši Brno

Štěpánek Dominik

Olympia Blansko

Tvrdý Dominik

Sabat Praha

Vančura Vilém

SK Kotlářka

Veselý Alex

Třebíč Nuclears

Vik Jan

Tempo Praha

Whitten Jacob

Tempo Praha

Wiedner Oliver

Draci Brno

Zeman Václav

Sokol Hluboká nad Vltavou

Žahourek Filip

Ježci Jihlava

 

+ řádně omluvení Oliver Marani a Max Major.

Uvedené hráče zveme na druhé kolo výběrů, které proběhne v sobotu 27. listopadu v Hrotovicích. Sraz bude v 8:30 hodin a předpokládaný konec v 17:00. S sebou budou potřebovat kompletní standardní baseballovou výbavu, catcherovské vybavení, expander, švihadlo, sálovou obuv, pití a případně svačinu, částku 130 korun na oběd (pokud někdo nechce mít pro hráče zajištěný oběd, může mi napsat email, jinak počítám s hromadnou objednávkou). Po proběhnutém druhém kole zveřejníme opět nejpozději do dvou týdnů seznam hráčů, které pozveme na další soustředění, které nás bude čekat koncem ledna opět v Hrotovicích. Po tomto soustředí je předběžně v plánu další soustředění a zahraniční turnaj. Na tyto akce předpokládáme účast zhruba třiceti hráčů.

Protože chceme znát tréninkové režimy hráčů a hledáme především ty, kteří ke klubovému standardu dělají něco navíc, budeme chtít vidět tréninkový deník každého hráče, pozvaného do druhého kola. Rodičům bude v průběhu dne odeslán email a budou jim zpřístupněny příslušné složky, kde jsme uložili šablonu takového tréninkového deníku. Požadujeme, aby je hráči vyplňovali alespoň jednou týdně, nicméně mohou je samozřejmě psát klidně i průběžně a častěji. Do druhého kola zbývá sedm týdnů, ve kterých hráči mohou ukázat svůj přístup. Věříme, že vybraní hráči patřičně zapracují i na své fyzické, atletické a obratnostní připravenosti. Právě na ni apelujeme, stejně jako v minulých letech. Sebelepší individuální výkon ztratí bez těchto dovedností na týmové užitečnosti. Již samotné mistrovství Evropy je velmi náročné, tím spíše v kombinaci s mistrovstvím světa v bezmála tropickém podnebí. Pouze ti nejlépe připravení vydrží do finálových soubojů, ve kterých se rozhoduje o úspěchu či neúspěchu na turnaji.

Druhé kolo výběrů proběhne v sobotu 27. listopadu v Hrotovicích. Následující soustředění proběhne v sobotu 29. ledna 2022. Zbývající část programu bude zveřejněna na webových stránkách ČBA (a zaslána emailem rodičům vybraných hráčů) po potvrzení a řádném schválení, předpokládáme do konce roku 2021.

Všem, kteří přišli, ještě jednou děkujeme za snahu a přístup, a vybraným hráčům gratulujeme. O hráčích si držíme a nadále budeme držet přehled, neboť i nevybraní hráči mají, stejně jako každý rok, šanci se do výběru vrátit. Srovnání s konkurencí zbytku země jim může poskytnou další motivaci, a za zimní přípravu lze, zejména v této kategorii, učinit velký pokrok, kterým se přihlásí o pozvání zpět do reprezentace.

Realizační tým ve složení: Matouš Procházka, Jan Žlábek, Tomáš Zachoval, Pavel Kociňák, Adam Jarolím a Lenka Landová.

Za celý realizační tým

Matouš Procházka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací