Kristýna El Ghannam: "Nesrovnávám se s klukama, vždy trénuji naplno."


Kristýna El Ghannam je další z dívek, které podlehly kouzlu baseballu. Hráčka Hrochů Brno je navíc v konkurenci hráčů a hráček v celé ČR velmi úspěšná. V reprezentaci je od roku 2018, v roce 2019 se na MS žáků na Tchaj-wanu stala nejlepší pálkařkou celého turnaje. Letos pomohla kadetům na ME v Brně vybojovat postup do finále a tím i účast na MS této věkové kategorie v roce 2022. Cena za nejlepší pálkařku doputovala do Česka až se zpožděním a Kristýna ji přebrala při ME z rukou legendy českého baseballu a skvělého pálkaře Pavla Budského.

Kristýno, během ME U15 jsi obdržela cenu pro nejlepšího pálkaře MS U12. Jak na tento turnaj vzpomínáš?
Byl to veliký zážitek. Zbrusu nový stadion, tisíce fanoušků, dronová show, bubny, setkání hráčů z celého světa, policejní doprovod při každé cestě…

Kdy ses poprvé dozvěděla, že cenu obdržíš?
Během Mistrovství Evropy U15 v Brně.

Co jsi od MS U12 jako baseballistka absolvovala?
Díky udělené výjimce na základě mých schopností jsem měla možnost i nadále hrát baseball s klukama. Ligu, české baseballové poháry a mistroství české republiky s klubem. Mezinárodní turnaj EBT a letos Mistroství Evropy U15.

Mohla bys popsat rozdíl mezi žákovským a kadetským baseballem?
Velikost hřiště, technické nadhozy a vyspělost hráčů.

Jak náročná byla vzhledem C-19 příprava na domácí ME kadetů?
Příprava během C-19 byla náročná, až do února jsem neměla přístup do pálkařské haly, posilovny a více méně jsem trénovala individuálně. Běhala po lese, posilovala doma. Morální sílu jsem nabírala na online setkáních s ostatními reprezentanty. Od března se už blýskalo na lepší časy, už jsme se mohli společně potkávat alespoň po malých skupinkách.

V semifinále jste porazili Nizozemsko, měli jste větší radost z postupu do finále, výhry nad Holandskem nebo postupu na MS?
Taktika týmu na ME U15 byla jít krok za krokem. Takže po vyhraném semifinále jsme měli obrovskou radost z vítězství nad Holanďany, z úžasného zážitku, týmové hry a splnění dílčího cíle postupu do finále. Díky tomu jsme mohli hrát o zlatou medaili

Turnaj jste vyhráli, máte zlaté medaile, ale finálové utkání bylo ukončeno netradičně za stavu 4:4 a o vítězi celého ME rozhodlo pravidlo CEB. Můžeš nějak popsat vaše pocity?
Byli jsme smutní z toho, že jsme utkání nemohli rozhodnout na hřišti. Ve čtvrté směně jsme skóre vyrovnali, na začátku páté jsme udělali rychlé tři auty a byli připravení v dohrávce směny další body přidat. Ale už jsme to nestihli.

Tvůj nejlepší okamžik na ME?
Týmová radost po výhře nad Holanďany.

Jaké turnaje a akce jsi od ME absolvovala?
EBT, MČR a první kolo výběrů do reprezentace U15 pro rok 2022.

V týmu jsi jediná dívka, v této věkové kategorii jich už v reprezentacích moc nebývá. Co všechno děláš pro to, abys klukům stačila?
Nesrovnávám se s klukama, vždy trénuji naplno.

Jaké máš baseballové plány?
Ráda bych reprezentovala ČR na MS U15 v Mexiku.

Děkuji za rozhovor

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací