Euro Baseball Winter League na Tenerife


V neděli odlétá 13 hráčů a 2 trenéři na Tenerife, kde absolvují premiérový ročník akce Euro Prospect Camp / Winter League.

Akce začíná 22.11. za účasti hráčů ze Španělska, Slovenska, Ruska a Česka. Hráče čeká rozdělení do tří týmů, společné tréninky a vzájemná utkání. Týmy dostaly následující jména: Blue Lions, Golden Stars, Red Bulls.

V české nominaci došlo kvůli nemocem a karanténám ke třem nuceným změnám: Ondřeje Šebelu (Olympia) nahradil Jakub Winkler (Draci), Matěje Vlacha (Hluboká) Vítězslav Nový (Hroši), Matyáše Pjontka (Arrows) pak Mikuláš Borek (Miners). Ke změně došlo i na trenérském postu, kdy místo Petra Barocha jede Alex Derhak.

Jedním z účastníků campu je také nadhazovač David Mergans: "Do Španělska se těším, ještě jsem nikdy na takovou akci pozván nebyl, takže jsem sám zvědavý jaké to bude. Na akci bude i pár skautů, jedeme se tak předvést a ukázat, co jsme letošní sezónu dokázali a jak jsme se zatím za tu dobu co máme off-season, posunuli a rovnou vyzkoušeli nové věci, které by nás mohly v příští sezóně posunout," těší se hráč Draků Brno, jenž v roce 2021 absolvoval hned tři velké mezinárodní akce.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací