Výběry do reprezentace U15 - 3. kolo


Třetí kolo výběrů do kadetské reprezentace proběhlo v neděli 19.12. v Praze na Tempu. Jednodenní program byl opět náročný, ale hráči již věděli z předešlého kola, že musí být dobře připraveni po mentální a fyzické stránce.
Dopoledne již tradičně patřilo atletické části pod vedením několikanásobné mistryně ČR ve sprintech, Báry Procházkové. „Je skvělé vidět po 7 týdnech velký posun u většiny hráčů. Těší mě zpětná vazba a když vidím, že do toho jdou hráči naplno,“ pochvalovala si Procházková a pokračovala: "Hráčům bude zaslán atletický program a budeme se těšit na další progres za 6 týdnů."

Nadhazovací realizační tým, Jakea Rabinowitze a Petr Janderku, doplnil „Američan“ z legendárního Charlestonu, Daniel Padyšák. Dopoledne patřilo házecím drilům z Programu PRO a odpoledne bullpenům za přítomnosti oficiálních rozhodčích v čele se Zdeňkem Židkem.

Petr Čech, letošní osobnost české extraligy, driloval skupinu zadáků a nedal jim nic zadarmo. Po blokování a dalších drilech přišlo i poměření v příhozu z domácí na druhou metu. Před odpoledními bullpeny si zadáci vyslechli cenné rady na téma rámování od Petra Čecha, ale i z druhého pohledu od velezkušeného rozhodčího Zdeňka Židka: „Správná komunikace a vzájemný respekt je nesmírně důležitý a udává tón zápasu.“
Všichni hráči prošli pálkařskými cvičeními u hitting coache Jakuba Sládka a dostali cenné rady na čem pracovat v zimním období, které je pro pálkaře velice důležité.

Vnitřní polaře otestoval Petr Baroch drily z národního programu. Některé podávané speciality z národního menu, měli pro některé hráče pikantní pálivou příchuť a o uzená stehna nebyla nouze. Zadopolaři o tuto parádu přišli, ale protože venku nepadali trakaře, užili si čerstvého vzduchu na starém pískovém Tempu s hlavním trenérem Filipem Procházkou.

Marek Chlup (North Greenville University) elitní pálkař seniorské reprezentace na letošním ME v Itálii a MS U23 v Mexiku a Daniel Padyšák, mladý top nadhazovač (Charleston Southern University) přijali pozvání na výběry a odpovídali na otázky a dotazy mladých hráčů v diskusním fóru.

Kondiční blok byl pod taktovkou Lenky Landové. Hráči se soustředili na správné provedení posilovacích, kompenzačních a protahovacích cviků. V této sekci jsou u hráčů velké rezervy a je potřeba dát velký důraz nejprve na správnou mechaniku posilovacích cviků s váhou vlastního těla či s odporem gumových expandérů. Mnoho hráčů má také problém se zkrácenými svalovými partiemi, které při větším zatížení a prudkých pohybech, o kterých není v baseballu nouze, budou mít tendenci k poruše vláken.

Všem zúčastněným trenérům a přítomným patří velké poděkování za skvělou práci.

„Je skvělé, že jsme mohli pracovat s hráči již potřetí v řadě. Je vidět, jak se každý cyklus posouváme o kus dál a hráči se těší na další sraz a chtějí se ukázat, jak jsou dobře připravení. Pracují na svých slabých stránkách a tím se posouvají dopředu,“ ohodnotil náročný den head coach repre U15 Filip Procházka

Další sraz je na programu za 6 týdnů, v neděli 30.1. v 9.30 opět na Tempu. Těšíme se na viděnou a přejeme všem krásné svátky, a to nejlepší do roku 2022. Hodně zdraví a poctivě na sobě pracujte.

Nominovaní na lednový sraz:

Beran Jiří Hroši Brno
Burkert  Tomáš Kotlářka Praha
El Ghannamová Kristýna Hroši Brno
Fiala Štěpán Hroši Brno
Hajný Ondřej Sokol Hluboká
Hasal Matyáš Sabat Praha
Hedl Filip Olympia Blansko
Hluchý  Nicolas Tempo Praha
Kaňok Viktor Klasik Frýdek-Místek
Kincl Lukáš Olympia Blansko
Kubelka Jan Draci Brno
Lakota David Olympia Blansko
Martinčák Jonáš Arrows Ostrava
Martinek Kryštof Hroši Brno
Mulač  Jan Eagles Praha
Nedvěd Filip Baseball Plzeň
Nermuť Pavel Jablonec
Němec Filip Eagles Praha
Novák Jan Jablonec
Novotný Matyáš Klasik Frýdek-Místek
Peroutka Pavel Nuclears Třebíč
Sobotka  Daniel Hroši Brno
Staněk Vít Technika
Škopek David Sabat Praha
Šmiřák Denis Klasik Frýdek-Místek
Špaček Adrian Draci Brno
Takeda Matias Draci Brno
Trendl Ondřej Hroši Brno
Tuček Šimon Rytíři Trutnov
Ventruba Vít Draci Brno
Omluveni z 19.12.2021    
Chromý Lukáš Sokol Hluboká
Cajz Michal Sokol Hluboká
Mulač  Jan Eagles Praha
Prejda Max Kotlářka Praha

Za realizační tým reprezentace U15
Filip Procházka

Odkazy na národní program
https://www.baseball.cz/nbp/treneri>

Odkaz na abecedy na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=B-6E5Eqkkk4&list=PL1RLxFauJbjMBK69_NwCv8Wg6XqOcT2eo>

Za fotografie děkujeme Pavlu Chorobikovi - ke shlédnutí zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací