Mužský národní tým čeká první soustředění


Mužský národní tým čeká první soustředění v roce 2022, které proběhne od středy 5.ledna do neděle 9.ledna. Zimní soustředění se uskuteční v Jeseníkách, konkrétně v Karlově pod Pradědem. Nový trenérský tým pod vedením Pavla Chadima pozval na toto soustředění celkem 24 hráčů, mezi kterými najdeme spoustu nových tváří – nominace zde. Mužský národní tým čeká v letošním roce nabitý reprezentační program. Kromě tradičního Pražského baseballového týdne se zúčastní také Super6, které proběhne ve Španělsku, a vrcholem pak bude kvalifikace na World Baseball Classic v Německu – harmonogram zde.

Zimní soustředění bude primárně zaměřeno na nadhazovače, ale také na teambuilding a seznámení s celým realizačním týmem. Na hotelu Kamzík bude národnímu týmu k dispozici tělocvična a posilovna. Kondiční příprava by také měla probíhat na běžkách, pokud to sněhové podmínky dovolí. Na soustředění také přijalo pozvání několik specialistů, kteří předají své zkušenosti hráčům při přednáškách – Zuzana Šafářová (výživa), Dušan Randák (sportovní psychologie), Radim Jebavý (kondiční příprava), Joe Truesdale (fyzioterapie), Lukáš Ercoli (PR, komunikace), Filip Hudeček (specializovaná ortopedie) a Radovan Knap (neurovizuální trénink). „Na sezónu a na hráče se těšíme. Věřím, že s počasím se vyrovnáme, jen covid je nevyzpytatelný, na Silvestra se objevil nově v Hroších, tak snad soustředění dokončíme…“ okomentoval první soustředění manažer Pavel Chadim.

Nadcházející soustředění také okomentoval Martin Mužík: „Tak moje nadšení není na vysoké úrovni, protože nejsem úplně velký nadšenec zimních sportů. Na druhou stranu bude super se opět vidět s klukama z nároďáku a popovídat si, co je nového. Máme naplánováno i pár přednášek a meetingů, které by nám měly zase přinést nějaké nové informace, takže si myslím že to bude fajn.“  A jak se těší reprezentační univerzál na nadcházející reprezentační sezónu? „Tak asi největším lákadlem letošní sezóny bude kvalifikace na WBC, což pro mě bude první zkušenost s tímhle turnajem a na to se moc těším. Jinak turnaje PBT a Super6 již známe a myslím si, že budou dobrou přípravou právě před našim hlavním turnajem WBCq.“

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací