Jim Jones - nový člen Síně slávy

Igor Gargoš, 12.01. 2022 Aktuality

První cizinec v Síni slávy českého baseballu převzal svou plaketu 10.12.2021 na Krči v roce svých osmdesáti, když pár dnů předtím poobědval v Brně se kolegy Bohoušem Čutou, Rudou Drncem a Igorem Kratochvílem.

Na tomto místě bychom mohli na několika stranách vyjmenovávat jeho působiště, funkce, úspěchy. Pro nás je důležité, že se Jim významně podílel v různých pozicích na rozvoji československého/českého baseballu v letech 1991 až 2016.

Především jako trenér a kouč reprezentací, ale také v klubech učil trenéry a hráče techniku, taktiku, organizaci a filozofii baseballu.
Na klinikách pod jeho vedením vystupovali v ČR významní odbornici typu Jim Lefebvre, Brad Strom, Frank White a mnoho dalších, působících v MLB a v univerzitním baseballu.
V rámci tzv. Envoy programu přivedl do českých klubů kvalitní hráče a trenéry, z nichž mnozí zde působili dlouhodobě a úspěšně se angažovali i v programech reprezentací všech věkových kategorií.

Stručně řečeno zanechal nesmazatelnou stopu ve vývoji českého baseballu a svým odborným i lidským přístupem ho posunul razantně vpřed a položil základy jeho nynější kvality. Český baseball i po ukočení svého aktivního působení u nás stále sleduje, podporuje a propaguje. 

Děkujeme za všechno!

Fotogalerie z akce v Praze zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací