Ženy mají za sebou další společný trénink


V neděli 16. ledna proběhl v hale na Tempu druhý společný trénink reprezentačního družstva žen, kterého se účastnilo 14 hráček z celé ČR, což je v této době velmi dobré.

Na programu byly opět základní baseballové dovednosti. Realizační tým využil zájmu čtyř bývalých hráčů Kotlářky Praha o proškolení v rámci trenérských licencí a také pomoci Petra Barocha, šéftrenéra ČBA, který se přijel na trénink podívat, jak se děvčatům daří.

Hráčky absolvovaly 2x tři stanoviště - nadhoz, pole, pálka - kde se postupně přidávalo na obtížností úkolů, resp. hráčky byly seznamovány s věcmi a situacemi, které jsou odlišné od softballu. Zvláštní pozornost pak byla věnována nadhozu, což byla největší slabina ženské reprezentace na posledním ME v roce 2019.

"Nerad bych to zakřikl, ale hráčky předváděly velmi dobré výkony. Holky do toho šly, jak je vidět i z fotografií, opravdu naplno a jestli nám tohle nasazení vydrží, budeme jako trenéři spokojeni," chválil své svěřenkyně head coach Richard Kania a pokračoval: "V tělocvičně ale vypadá hodně věcí skvěle a venku na hřišti je to pak trošku jinak. Občas jsme jsme od hostujícíc koučů zaslechli, že některé hráčky by se neztratily ani v našich nejvyšších mužských soutěžích. Ale jak říkám, v tělocvičně je lehčí vypadat dobře. Naším úkolem je hrát dobře na hřišti."

Fotogalerie od Jakuba Pláteníka zde

Další společný trénink má ženská reprezentace naplánován na konec února, samotné ME je na programu 2.-6.8. ve Francii.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací