Soupeři českých týmů na evropských akcích 2022


CEB zveřejnila termíny a složení skupin všech svých letošních mezinárodních soutěží. Českého baseballu se týkají čtyři z nich - Champions Cup, ME žáků, ME žen a ME juniorů, které se bude hrát v České republice.

Champions Cup, v němž máme dvojnásobné zastoupení v podobě loňských extraligových finalistů, tedy Arrows Ostrava a Draků Brno, se hraje 7.-11.6. v Bonnu.
Skupina A: Draci Brno, Parma, L&D Amsterdam, Heidenheim Hedeköpfe
Skupina B: Arrows Ostrava, Bonn Capitals, San Marino, Curacao Neptunus

Mistrovství Evropy žáků (U12) bude hostit Vídeň, což je určitě dobrá zpráva pro české fanoušky, ve dnech 5.-10.7.2022. První dva týmy postoupí na MS 2023.
Skupina A: Itálie, Nizozemsko, Maďarsko, Belgie
Skupina B: Česko, Německo, Francie, Rakousko

Mistrovství Evropy žen, druhé v historii, se bude opět konat ve Francii, konkrétně v Montpellier a to na začátku srpna, pevný termín ještě není daný, pracovně 1/2.8.-6/7.8.2022. Turnaj je kvalifikací na MS 2023.
Účastníci: Česko, Francie, Nizozemsko, Velká Británie, Polsko

Mistrovství Evropy juniorů (U18) bude hostit Česká republika (Brno, Ostrava, Hluboká, Blansko, Třebíč), a to 14.-21.8.2022. První dva týmy postoupí na MS 2023
Skupina A: Nizozemsko, Španělsko, Francie, Rakousko, Litva a vítěz kvalifikace v Sundybergu (Švédsko, Rusko, Velká Británie, Švýcarsko, Polsko,  Turecko)
Skupina B: Česko, Itálie, Německo, Izrael, Irsko a vítěz kvalifikace v Trnavě (Slovensko, Belgie, Ukrajina, Chorvatsko, Bělorusko, Rumunsko)

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací