Výběry reprezentace U15 - 4.kolo


Poprvé v letošním roce a opět na Tempu. Třicet hráčů absolvovalo podobný celodenní program jako před Vánoci. Všichni prošli atletickým dopolednem na čerstvém vzduchu se sprintérkou Bárou Procházkovou. Pořád máme hodně práce na frekvenci a délce kroku, ale u hráčů, kteří nad tím přemýšlí a pravidelně zařazují atletiku do svého týdenního programu je vidět velký progres. Největší rozdíl mezi světovým a evropským baseballem je právě v rychlosti. Než si to uvědomíme, tak bývá většinou pozdě. Proto je potřeba makat a pracovat po celý rok.

Kondiční část, která zahrnovala správné posilování v této věkové kategorii, mobilitu i kompenzace, vedla Lenka Landová. Před svátky jsme upozorňovali hráče s největším rizikem a náchylnosti ke zranění, že pokud nezapojí do svého tréninku vhodné cviky na úkor špatných stereotypů, tak je vysoká pravděpodobnost, že tělo vypoví službu právě před anebo v průběhu vrcholné akce. Jak se říká: „Tak dlouho se chodí pro vodu se džbánem, až se ucho (vaz) utrhne.“

Šestice kečrů prošla kompletním tréninkem všech dovedností s Petrem Čechem. Letos jsme i díky Petrovi vytvořili skupinu, která se hecuje, zdravě si konkuruje a tvrdě na sobě pracuje. Hráči mají možnost sdílet drily a individuálně se zdokonalovat.

Duo Jake Rabinowitz a Petr Janderka se staralo o 16 nadhazovačů, kteří absolvovali nadhazovací program dopoledne a odpoledne. Poslední týden v únoru čeká nadhazovače první test v Barceloně, kde bude i mnohem více času a prostoru k další práci.

Všichni hráči absolvovali pálkařský blok u hitting kouče Jakuba Sládka. Je velký rozdíl mezi hráči, kteří se dokáží adaptovat, rychle reagují a jsou schopni změnit přístup. Důležité rady a poznámky vstřebávají a aplikují. Průměrná rychlost světových patnáctiletých nadhazovačů je na podobné úrovni jako u našich osmnáctiletých (135-140 km/h). Víme, že nás nečeká procházka „růžovou zahradou“ ale tvrdá dřina.

Polaři dostali bonus na čerstvém vzduchu. Díky povětrnostním podmínkám létali fly bally dál než obvykle a ground bally na tréninkové ploše S3 (v místním slangu „Hanba“) poskakovaly jako na předměstí mexické Tijuany.

Pokud chceme dosáhnout lepší úrovně, odrazit se a posunout se výš, musíme vystoupit z komfortní pohodlné zóny, překročit práh a nebát se riskovat. „Road to Mexico 2022“ bude trnitá a kamenitá, nahoru a dolů, a i ve výběrech může dojít během jarních měsíců k velkým změnám. Vážíme si toho, že můžeme hrát na MS po 6 letech (poslední účast ČR v roce 2016 v Japonsku, ročník 2001–2002) a dáme do toho všechno.

Nominace hráčů na spring training v Barceloně, 22.-27.2.2022:

Beran Jiří Hroši Brno
Burkert  Tomáš Kotlářka Praha
Cajz Michal Sokol Hluboká
Fiala Štěpán Hroši Brno
Hajný Ondřej Sokol Hluboká
Hedl Filip Olympia Blansko
Kaňok Viktor Klasik Frýdek-Místek
Kincl Lukáš Olympia Blansko
Lakota David Olympia Blansko
Martinčák Jonáš Arrows Ostrava
Martinek Kryštof Hroši Brno
Mulač  Jan Eagles Praha
Nedvěd Filip Baseball Plzeň
Nermuť Pavel Blesk Jablonec
Novák Jan Blesk Jablonec
Novotný Matyáš Klasik Frýdek-Místek
Sobotka  Daniel Hroši Brno
Staněk Vít Technika Brno
Škopek David Sabat Praha
Šmiřák Denis Klasik Frýdek-Místek
Špaček Adrian Draci Brno
Takeda Matias Draci Brno
Trendl Ondřej Hroši Brno
Tuček Šimon Rytíři Trutnov
Ventruba Vít Draci Brno
     
Omluvení:    
Hluchý  Nicolas Tempo Praha
Peroutka Pavel Nuclears Třebíč
El Ghannamová Kristýna Hroši Brno
Prejda Max Kotlářka Praha

Fotogalerie z tréninku zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací