Reprezentace U23 v roce 2022


Rok 2022 je prvním v dvouletém cyklu reprezentace U23, s vrcholem na ME U23 v příštím roce. Letošní sezona bude sloužit zejména jako seznamovací, jelikož ročníky 1997-99, které tvořily páteř minulého cyklu, již kvůli věku nebudou moci zasáhnout.

Protože se stejně jako v minulosti počítá s tím, že naprostá většina hráčů bude plnit hráčské povinnosti v mužské Extralize a U21, jejichž kalendáře jsou neúprosně nabity, nebude program v letošním roce nijak časově náročný.

Před samotnou sezonou se nominovaní hráči sejdou na regionálních soustředěních, která proběhnou pro Moravu v neděli 13.2. v hale Hroši Brno od 10:00 a pro Čechy v sobotu 5.3. v hale Eagles Praha od 10:00.

Další akcí bude dvou až třídenní zápasové soustředění v době PBT, a poté víkendové soustředění po extraligové sezoně v době Super Six turnaje v září.

Nominováni byli tito hráči:
Poziční:
Martin Zelenka (Tempo), Matěj Vlach (Hluboká), Ondřej Kalandra, Jan Pospíšil (Hroši), Šimon Blažek (Eagles), Mikuláš Hanuš (Sabat), Milan Prokop (Draci), Daniel Černý (Arrows), Martin Pernička, Tomáš Chadim, Zdeněk Chvátal (Draci), Jáchym Puš (Kotlářka), Miroslav Křivánek, Patrik Kadrnožka (Nuclears), Michal Antoň, Marek Slabý (Eagles), Jakub Winkler, Adam Prudil (Draci), Vítězslav Nový, Marek Krejčiřík (Hroši), Robin Vávra (Nuclears), Ondřej Šebela (Olympia), Ondřej Filip (Draci), Jakub Bíek (Hroši) 

Nadhazovači:
Lukáš Hlouch, Martin Grundmann (Hroši), David Mergans (Draci), Michal Zelenka (Tempo), Filip Votava (Arrows), Tomáš Hrbek (Draci), Boris Večerka (Hroši), Michal Kovala (Arrows), Lukáš Pacal (Nuclears), Nicholas O´Rourke (Tempo), Alexandr Šín (Arrows), Petr Vojta (Hluboká), Jiří Hikl (Blesk), Viktor Večerka (Draci), Matyáš Kozel (Klasik), Daniel Padyšák, Jan Konrád, Albert Pražák (Eagles), Tadeáš Kalčev (Nuclears), Raymond Whitehead (Hroši).

Pro regionální potřeby jsou hráči Nuclears zařazeni do skupiny Čechy.

Roster není v žádném případě uzavřený, realizační tým ve složení Vladimír Chlup (headcoach), Martin Šmidt (pitching coach), Aleš Navrátil a Ivo Kučera (coach) budou další případné adepty i na doporučení klubových trenérů pozorně sledovat.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací