Příprava na ME je zase o něco dál


V neděli 20. února jsme se dostali zase o něco dál v přípravě na ME žen. Nebylo to jen díky drilům, ale dalším rozšířením našeho kádru (přidaly se k nám holky z Ostravy, Třebíče a Kotlářky).

Jsem rád, že mi Ríša Kania dal tu důvěru a nechal mě vést toto soustředění. Moc rád vidím, že je možné pomoci reprezentaci tím, co jsem se za 27 let u baseballu v Šumperku naučil. Na holkách je vidět, že chtějí udělat pro úspěch maximum. Jejich přístup je super. Protože se setkávám s názory hráčů a trenérů, že si neumí představit, jak ty naše tréninky probíhají, mám tady pro vás pohled trenéra, který původně taky neměl tušení, do čeho jde.

Sraz byl tradičně v 9:30 s tím, že v 10 hodin začneme. Všichni dorazili včas a v 9:50 jsme na sebe koukali pohledem, proč už nezačneme. To mě pokaždé fascinuje, protože kluci většinou přijdou na čas a ještě během rozběhání si zavazují tkaničky.
Malá akční hra na rozběhání a procvičení – kolečka nikdo nemá rád. A pak rovnou do akce. Rozházet a rozdělení do skupin. Už na začátku přípravy jsme si nastavili, co chceme během zimy dělat a toho se držíme. Nicméně čím víc se náš tým rozrůstá, tím víc vyhlížíme možnost jít ven, protože nám hala přestává stačit – takže bychom snad letos nemuseli jet na turnaj s 12 hráčkami.

Tentokrát se podařilo domluvit výpomoc Tomáše Duffka, který si vzal na starost nadhazovačky. Všechny si poctivě prohlídl, změřil jim nadhozy a alespoň dle jeho slov, byl mile překvapen. Je pravda, že na některých hráčkách je vidět skvělá příprava v mládežnických kategoriích. Rychlosti, které ukazovaly, trumfnou i kluky v kategorii U15. Teď už jen doladit něco k tomu, nějaký technický nadhoz.
Další skupina si pochytala hodně balonů po zemi. V hale je to sice fajn – odpaly jsou celkem dobře čitelné, ale venku se pak ukáže pravá tvář naší obrany. Nicméně nasazení žádné z holek rozhodně nechybělo. Když už to vypadalo, že míč je moc daleko a nedal by se doběhnout, prostě po něm skočily. Za mě jasnej palec nahoru.
No a nakonec pálka. Oba tunely v hale na Tempu jsme využili naplno. Buď je ženský tým v dnešní době moc exotický, nebo nám chtějí všichni pomoci, ale pro nás je to jednoznačně výhoda. Pokaždé máme pro pálku pomocníky z řad reprezentačních trenérů mužů nebo i mládeže. Holkám to pomáhá v jejich rozvoji a nám to pomáhá zvýšit útočnou sílu.

Je fajn vidět postup, který začíná být vidět – a to nejen výkonnostně, ale i velikostí týmu. Na každém soustředění se vždy ukážou nové holky. A to je pro náš sport hlavní. Čím víc se o něm ví, tím víc se může rozvíjet. A tím víc můžeme dosáhnout úspěchu. A vo tom to je ????

Další soustředění celého týmu bude 27. března, takže pokud jsou nějaké další hráčky, které by chtěly ukázat, že na to mají a chtějí nám pomoci, jsou určitě vítány.

Fotogalerie z tréninku zde  
Podcast ze série On_Deck s Kristýnou El Ghannam a Evou Ventrubovou zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací