Spring training U15 - Barcelona


Dvacet osm hráčů širšího reprezentačního výběru absolvovalo přípravné soustředění v katalánské metropoli. Cesta autobusem byla dlouhá a po příjezdu přišlo vhod rozhýbání v okolí campingu, na rozlehlé pláži. Následující den byl již baseballově náročný. Klima bylo příznivé a všichni se těšili na první venkovní trénink. Nadhazovači měli rozepsaný vícedenní házecí program, ve kterém absolvovali bullpen a 2 zápasové směny, které byly regulovány dle počtu nadhozů, tak aby nedošlo k přetížení.
Polaři měli možnost střídat přírodní a umělý povrch (dopoledne, odpoledne) a nachytali velký počet míčů. „Možnost pracovat na souhře obrany a komunikaci mezi hráči je klíčové. Přestože jsme měli čtyřměsíční pauzu, tak je pozitivní vidět, že se hráči nebojí vzít na sebe odpovědnost a komunikují hlasitě,“ pochvaloval si práci hráčů v obraně head coach Filip Procházka.

Pálkaři absolvovali tradiční přípravu v klecích a vzhledem k dobrým podmínkám i dvě live BP. Pro hráče je vždy důležité porovnání s realitou, kde si následně rychleji uvědomí jednotlivé chyby a nedostatky. V prvních podvečerních zápasech byla samozřejmě patrná nervozita a chyběla odvaha atakovat míče v zóně. Po hitting analýze a dalším tréninku, dokázalo spousta pálkařů zápasový přístup změnit a útočná hra nabrala jiné obrátky. Chceme pálkaře, kteří dokáží vnímat danou situaci, jsou schopni rychle reagovat a přizpůsobit se. „Nehledáme dvě tři hvězdy v line upu, ale kompaktní propojený line up, kde pálkaři dělají malé věci. Když to poskládáme do sebe, jsme schopni porazit kohokoliv,“ říká Jakub Sládek, držitel ocenění Trenérský objev roku a trenér pálky.

Velmi pozitivně se začíná projevovat atletická příprava. V rozsahu pohybu, v baserunningu a v koncovkách zápasů je vidět síla. Hráči absolvovali každý den atletický a kondiční blok s Bárou Procházkovou a začínají sami sobě věřit, jaký efekt má poctivá fyzická příprava pro jejich výkon na tréninku i v zápase. Pro dlouhé akce, jako MS to platí dvojnásob. 

Součástí přípravy byla utkání s katalánskými výběry U15 a U18. Ve čtyřech zápasech se prostřídali všichni hráči. Protočili jsme celkem třináct nadhazovačů. Přestože to byl jejich první letošní start, podali velmi kvalitní výkon. 

Výsledky:
24.2. Catalunya U15: Czech U15 (White) 4:12
25.2. Catalunya U18: Czech U15 (Navy) 5:5
26.2. Czech U15 (White): Catalunya U15 7:1
26.2. Czech U15 (Navy): Catalunya U18 9:7

Velké poděkování patří katalánské federaci za organizaci, ČBA a rodičům za finanční podporu této akce. Trenérům za jejich energii a nasazení, které neklesalo ani při zpáteční cestě do ČR, kdy s jednotlivými hráči analyzovali jednotlivé prvky.

Posunuli jsme se opět o kus dál, v individuálních, a hlavně v týmových činnostech. Hráči mají další čtyři týdny na čem pracovat. Se všemi se uvidíme na dalším soustředění 25.-27.3. (Tempo, Roudnice).

Czech Team – Road to World Cup 2022

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací