Oddíloví rozhodčí v roce 2022

kr čba, 09.03. 2022 Aktuality

V sezóně 2021 byla uplatňována povinnost oddílů zajistit na turnaje mládeže oddílové rozhodčí, Komise rozhodčích a vedení ČBA budou v tomto nastaveném trendu pokračovat i v roce 2022.

Povinnost vychází z dokumentu „Přidělování turnajů ČBA, zásady a podmínky“.

Oddíloví rozhodčí

  • kluby mají povinnost v případě potřeby ČBA zajistit na turnaj jednoho oddílového rozhodčího, viz. bod „Účastníci“
  • oddíloví rozhodčí mají nárok na odměnu za jednotlivá utkání
  • cestovné, ubytování a stravu hradí za oddílového rozhodčího oddíl
  • ČBA hradí oddílu příspěvek ve výši 350,- Kč / den za každého jednoho rozhodčího, kterého na turnaj nominuje, příspěvek je vyplácen na základě vystavené faktury po skončení všech mládežnický turnajů v dané části sezóny (červenec, říjen)
  • oddíloví rozhodčí obdrží na turnaj rozhodcovské triko a čepici, oboje jim připadá po turnaji do osobního vlastnictví pro využití v dalších turnajích či regionálních soutěžích
  • v případě nesplnění povinnosti přivézt na turnaj oddílového rozhodčího může ČBA uložit pokutu až do výše 2500,-Kč za každý turnajový den

Přehled oddílových rozhodčích evidujeme z přihlášek do soutěží, každý oddíl, trenér dané kategorie a uvedení rozhodčí obdrží samostatný email s nominacemi k danému turnaji, oddíly pak budou mít povinnost tyto nominace dodržet, případně nominovat jiného člověka z jejich oddílu. V případě absence konkrétních jmen bude v rozpisu s nominacemi uveden tým a personální zajištění těchto nominací zůstane na daných trenérech.

Na mládežnické turnaje ČBA budou primárně nominování oddíloví rozhodčí, kteří budou v případě dostupných kapacit doplněni rozhodčími působících v celostátních soutěžích ČBA. Povinnosti nominace oddílového rozhodčího budou podléhat všechny týmy přihlášené do turnaje, a to bez rozdílu vzdálenosti od místa konání.

Připravené nominace obdrží vždy vedení oddílu, trenéři a daní rozhodčí nejpozději 10 dní před turnajem.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací