Mužský národní tým čeká Spring training na Tenerife


Mužský národní tým v pondělí odlétá na předsezónní soustředění na Tenerife. Spring training se opět uskuteční na Kanárských ostrovech, stejně jako v roce 2021. Trenérský tým pod vedením Pavla Chadima pozval na jarní soustředění 24 hráčů – nominace zde. „Pět mladíků nahradili jiní čtyři mladíci a zkušený Martin Červenka. Z důvodu zranění (Kalandra, Grundmann, Furko), hraní v USA (Prokop) a důležité pracovní zkoušky (Hlouch). Nahradili je Krejčiřík, Pacal, Večerka Boris a Pražák. Snad už všichni budou zdraví, abychom nemuseli měnit letenky,“ okomentoval výběr manažer Pavel Chadim.

 

Na Tenerife čeká mužský národní tým celkem pět přípravných zápasů. První tři odehraje proti národnímu týmu Francie, které se také připravuje na zářijovou kvalifikaci na World Baseball Classic. Zbylé dvě utkání pak proti domácímu týmu Tenerife Marlins, kteří vyhráli v roce 2021 španělskou nejvyšší ligu. „Chtěl bych, abychom všichni podali soustředěný výkon s nasazením,“ popisuje Pavel Chadim co očekává od přípravných zápasů. „Těším se na pozitivně naladěné a fyzicky dobře připravené sportovce, kteří se na Tenerife dobře rozehrají na zajímavou sezónu. Doufám, že Radim Jebavý, náš kondiční trenér, bude spokojen. Baseballové věci si v teple hráči oživí velmi rychle,“ dodává Chadim k jeho očekávání. Z každého zápasu přineseme našim fanouškům play-by-play, podrobný rozpis zápasů: 

Úterý 16:30, vs. France, 7 innings

Středa 16:30, vs. France, 8 innings

Čtvrtek 16:30, vs. France, 9 innings

Sobota 18:00, vs. Tenerife, 9 innings

Neděle 14:30, vs. Tenerife, 9 innings

 

„Na Tenerife se už těšíme moc. Bude to poprvé po dlouhé zimě, co půjdeme ven a nebude teplota okolo nuly. Bude super si zase po tak dlouhé době “osahat” všechno na hřišti. Očekávám, že budeme pracovat na základních dovednostech, což znamená pálka, pole a nadhoz. Na nějaké složitější věci a rozehry budeme mít v přípravě s reprezentací ještě dost času,“ okomentoval nadcházející soustředění catcher Martin Mužík. Národní tým se připravuje v letošním roce na dva vrcholné turnaje – 22. – 25. června Pražský baseballový týden a v druhé polovině září kvalifikace na World Baseball Classic v německém Regensburgu.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací