Další příprava reprezentace U12


Národní tým žáků pokračoval v přípravě na blížící se mistrovství Evropy a mistrovství světa. Po zrušení tradičního jarního turnaje U13 (1.-3. dubna), jsme posunuli program o jeden týden a širší tým jsme pozvali na uplynulý víkend (9.-10. dubna) opět do Prahy. Přestože bylo již týden po aprílu, počasí nepolevilo na nevyzpytatelnosti, a všichni hráči se tak museli vypořádat s mimořádně náročnými podmínkami.

Navzdory překážkám se nám podařilo v zásadě držet připravený program. V sobotu jsme v areálu Eagles odehráli téměř dvě celá přípravná utkání proti týmu Eagles U13 a po sněhové přeháňce následně pokračovali tréninkem. V neděli ráno jsme se přesunuli do blízkého areálu Tempa, kde jsme zvládli čtyři zápasy proti širšímu výběru Little League regionu Severozápad.

Společně se soustředěním v Barceloně (24.-27.2) a Praze (19.-20.3) se jednalo o třetí společnou přípravu širšího týmu, který jsme pro další fázi přípravy zúžili na těchto 18 hráčů:

 1. Brabec Matouš
 2. Černecký Jan
 3. Dobeš Daniel
 4. Fajmon Martin
 5. Hanák Lukáš
 6. Kokorský Matěj
 7. Míka Robin
 8. Mlýnek Matouš
 9. Novák Václav
 10. Ondroušek Denis
 11. Ovesný Marek
 12. Píša Ondřej
 13. Puš Ondřej
 14. Řezníček Dominik
 15. Sobotka David
 16. Šťastný Adam
 17. Vančura Vilém
 18. Veselý Alex

Věříme, že si všichni hráči ze širšího týmu ze všech výběrů a soustředění širšího národního týmu odnesli pozitivní vzpomínky a zkušenosti a zároveň, že zůstanou motivovaní k práci navíc.
Všem hráčům z širšího týmu děkujeme za jejich snahu a přístup, zúžit tým rozhodně nebylo jednoduché. Nominovaní hráči musí mít dál na paměti, že být součástí národního týmu je výsada, kterou si musí zasloužit nejen svojí konstantní pílí nad rámec klubových tréninků, plněním kondičního plánu v tréninkovém deníku, ale také projevováním respektu, úcty a pokory vůči všem ostatním, kterým mají jít svým chováním příkladem.

Nevybraní hráči musí pracovat přinejmenším stejně usilovně, jako doposud. V současné době se rozbíhá klubová sezóna a kdokoliv nás svými výkony může přesvědčit o tom, že si zaslouží povolání zpět. Kromě, již v dřívějších příspěvcích zmíněné, dynamičnosti kategorie žáků, je i dnešní doba obecně těžko předvídatelná. Povolání náhradníka tak může přijít i na poslední chvíli, a povolávat případně budeme pouze dobře připravené hráče.

Další společnou akcí národního týmu je série přípravných zápasů proti Německu v termínu 6.-8.5.2022 v německém Mannheimu.

Za realizační tým
Matouš Procházka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací